Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  20 oktober 2013   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Upsala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 oktober 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liza Wensink  2000  Upsala Simsällskap    43.58        1:36.72   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    46.28        1:39.62   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    48.72        1:40.23   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    47.55        1:41.60   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    49.45        1:42.66   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap    46.83        1:43.94   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    52.83        1:44.90   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap    49.57        1:45.82   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    50.03        1:45.93   
10  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap    51.67        1:45.98   
11  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    54.66        1:49.54   
12  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    54.83        1:51.11   
13  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    57.14        1:53.42   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    43.04        1:31.92   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap    44.24        1:33.40   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap    48.21        1:38.10   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    51.27        1:46.72   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            22.87   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            24.77   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            26.27   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            27.41   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            27.46   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            24.70   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            26.86   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            34.18   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            35.42   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liza Wensink  2000  Upsala Simsällskap            45.95   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            50.76   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            51.38   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            53.42   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            43.08   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            52.26   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            56.56   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    48.30        1:44.42   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            22.45   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            24.11   
Anahit Vagoian  2002  Upsala Simsällskap            24.14   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            25.17   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            25.64   
Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            26.27   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            26.52   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            26.93   
Elin Nordström  2002  Upsala Simsällskap            27.05   
10  Mathilda Bremer Svanström  2003  Upsala Simsällskap            27.07   
11  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            27.27   
12  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            27.28   
13  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            27.44   
14  Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            27.69   
15  Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            28.82   
16  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            31.33   
17  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            34.53   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Homa Molatefi  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jennifer Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            20.96   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            22.59   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            24.55   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            24.70   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            25.70   
Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            25.75   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            27.04   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            27.43   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            27.87   
10  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            31.78   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            45.30   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            47.26   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            47.38   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            48.23   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            48.44   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            48.88   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            48.90   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            49.32   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            49.36   
10  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            49.38   
11  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            49.56   
12  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            49.77   
13  Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            50.02   
14  Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            50.66   
15  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            51.56   
16  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            51.72   
17  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            51.96   
18  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            52.30   
19  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            54.02   
20  Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            54.30   
21  Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            54.62   
22  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            55.72   
23  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            56.16   
24  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            56.91   
25  Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            57.26   
26  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            57.64   
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            42.68   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            43.09   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            44.01   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            44.37   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            46.62   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            47.17   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            49.25   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            49.61   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            50.05   
10  Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            50.23   
11  Elias Norlin  2000  Upsala Simsällskap            50.52   
12  Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            51.03   
13  Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            51.41   
14  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            51.81   
15  Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            51.83   
16  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            51.95   
17  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            52.21   
18  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            52.85   
19  Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            53.04   
20  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            53.05   
21  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            53.63   
22  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            54.00   
23  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            54.27   
24  Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap            54.76   
25  Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            56.06   
26  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            56.43   
27  Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            56.90   
28  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            57.12   
29  Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            59.46   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    47.18        1:35.32   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    49.83        1:42.46   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap    46.89        1:36.50   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    48.27        1:38.45   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    49.98        1:40.29   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            25.90   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            25.93   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            26.13   
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            26.22   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            26.46   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.49   
Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            26.90   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            27.80   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            28.11   
10  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            28.13   
11  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            28.15   
12  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            28.65   
13  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            28.75   
14  Anna de Connick  2003  Upsala Simsällskap            28.82   
15  Jennifer Andersson  2003  Upsala Simsällskap            29.00   
16  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            29.31   
17  Elin Nordström  2002  Upsala Simsällskap            29.63   
18  Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            29.93   
19  Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            30.22   
20  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            30.52   
21  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            31.26   
Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mathilda Bremer Svanström  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            25.92   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            26.22   
Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap            26.57   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            26.65   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            26.68   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            26.84   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            27.38   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            27.68   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            27.74   
10  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            27.83   
11  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            28.59   
12  Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            28.62   
13  Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            28.95   
14  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            30.25   
15  Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            30.57   
16  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            32.17   
17  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            33.54   
18  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            34.05   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            46.02   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            46.99   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            48.13   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            49.62   
Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            50.73   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            51.35   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            51.46   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            51.82   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            52.56   
10  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            52.88   
11  Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            52.94   
12  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            53.12   
13  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            53.25   
14  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            53.98   
15  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            54.48   
16  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            54.56   
17  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            54.91   
18  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            56.37   
19  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            56.45   
20  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            56.71   
21  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            57.14   
22  Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            57.28   
23  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            57.35   
24  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            57.74   
25  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            58.08   
26  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            58.11   
27  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            1:00.33   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            DNF   
Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            51.25   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            52.58   
Elias Norlin  2000  Upsala Simsällskap            52.80   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            53.71   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            55.64   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            56.43   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            56.65   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            57.26   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            58.70   
10  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:01.93   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    52.42        1:47.30   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap    52.55        1:47.87   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    51.47        1:48.06   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    52.15        1:48.89   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap    54.59        1:54.43   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    44.40        1:35.07   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    48.07        1:40.81   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap    50.00        1:42.31   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    50.68        1:46.77   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap    53.03        1:49.74   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap    54.01        1:52.01   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap    52.53        1:52.51   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Akre Fall  2001  Upsala Simsällskap            19.76   
Elin Nordström  2002  Upsala Simsällskap            20.98   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            21.30   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            21.52   
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            21.65   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            22.01   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            22.12   
Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            22.33   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            22.40   
10  Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            22.74   
11  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            22.81   
12  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            23.67   
13  Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            24.15   
14  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            24.35   
15  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            24.38   
16  Jennifer Andersson  2003  Upsala Simsällskap            24.64   
17  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            24.93   
18  Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            25.20   
19  Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            25.29   
20  Stina Häggqvist  2004  Upsala Simsällskap            25.87   
21  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            26.06   
22  Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            26.89   
23  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            27.06   
24  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            30.02   
25  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            30.32   
26  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            30.40   
27  Anna de Connick  2003  Upsala Simsällskap            31.83   
Mathilda Bremer Svanström  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Herkko Naves  2001  Upsala Simsällskap            16.50   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            19.85   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            19.88   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            20.14   
Filip Nystrand  2003  Upsala Simsällskap            20.38   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            20.92   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            21.16   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            21.20   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            23.79   
10  Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            24.29   
11  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            24.85   
12  Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            25.67   
13  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            26.67   
14  Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            27.87   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            39.77   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            40.93   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            41.43   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            42.07   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            43.28   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            43.55   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            43.62   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            43.80   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            44.19   
10  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            44.41   
11  Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            44.60   
12  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            44.93   
13  Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            45.34   
14  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            45.39   
15  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            45.45   
16  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            45.71   
17  Jill Andersson  2002  Upsala Simsällskap            45.95   
18  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            46.67   
19  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            46.73   
20  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            46.91   
21  Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            48.03   
22  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            49.25   
23  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            49.81   
24  Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            51.99   
25  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            53.05   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            37.25   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            39.88   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            42.07   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            42.07   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            42.13   
Elias Norlin  2000  Upsala Simsällskap            43.26   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            44.26   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            44.40   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            44.68   
10  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            45.94   
11  Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            46.36   
12  Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            47.40   
13  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            47.58   
14  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            47.85   
15  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            49.03   
16  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            50.45   
17  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            52.52   
18  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            53.90   
19  Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            54.05   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karl Werner  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liza Wensink  2000  Upsala Simsällskap    39.80        1:26.95   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    43.00        1:30.45   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    45.01        1:32.19   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap    48.16        1:42.68   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    50.99        1:48.21   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap    39.13        1:23.82   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    39.42        1:24.27   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    42.20        1:24.83   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap    41.16        1:25.38   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    41.00        1:25.52   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    42.49        1:31.48   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  20 oktober 2013 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:12