Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  28 april 2013   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:31   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 april 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    55.98        1:51.89   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    46.38        1:41.13   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    44.89        1:35.25   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    45.88        1:36.68   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    47.74        1:40.77   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    51.43        1:42.69   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap    51.52        1:43.96   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    47.88        1:44.96   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap    50.15        1:48.52   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap    50.02        1:48.52   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    55.58        1:48.80   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    44.19        1:30.59   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    44.04        1:34.24   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap    43.61        1:36.75   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    45.95        1:41.71   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    49.69        1:42.33   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    49.89        1:42.53   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    50.51        1:44.06   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap    49.70        1:48.18   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    46.99        1:40.80   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    47.33        1:42.54   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    42.90        1:29.49   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    43.24        1:34.12   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap    46.54        1:34.46   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    45.93        1:34.51   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    47.32        1:37.80   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    49.21        1:39.86   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    49.31        1:42.47   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap    54.16        1:49.38   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            28.35   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            26.85   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            23.88   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            25.05   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            21.75   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            23.90   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            24.10   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            26.42   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            21.25   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            23.03   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            32.93   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DNF   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            45.86   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            48.40   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            49.56   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            52.19   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            55.92   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            47.17   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            47.82   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            51.85   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            52.06   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            55.51   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            48.98   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            44.87   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            45.80   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            49.77   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            50.19   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            51.36   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            52.00   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            52.15   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            55.93   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    51.20        1:44.15   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    46.36        1:45.21   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    45.87        1:41.19   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    47.77        1:37.80   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            24.11   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            25.27   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            25.56   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            25.85   
Ellinor Bengtsson  2004  Upsala Simsällskap            27.53   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            27.87   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            28.01   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            28.99   
Moa Husak  2004  Upsala Simsällskap            32.72   
10  Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            34.83   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            25.16   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            25.68   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            25.83   
Jill Andersson  2003  Upsala Simsällskap            26.17   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            27.30   
Mathilda Bremer Svanström  2003  Upsala Simsällskap            28.40   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            28.80   
Sandra Agha  2003  Upsala Simsällskap            29.90   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            30.15   
10  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            34.04   
11  Isabelle Gussarvius  2003  Upsala Simsällskap            35.11   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessica Abrahamsson  2002  Upsala Simsällskap            21.99   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            23.21   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            23.29   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            24.18   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            24.29   
Agnes Mattsson  2002  Upsala Simsällskap            24.77   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            30.66   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            22.30   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            25.10   
Simone Jonsson  2001  Upsala Simsällskap            25.71   
Behiye Abraham Aslan  2000  Upsala Simsällskap            26.65   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            28.97   
Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            33.05   
Monserrat Flores  2000  Upsala Simsällskap            37.40   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            23.44   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            25.74   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            26.12   
Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            27.14   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            28.97   
Hampus Tollbom  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            26.56   
Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            27.49   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            28.09   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            28.90   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            29.47   
Albin Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            31.97   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            24.58   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            25.14   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            25.92   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            26.74   
Lukas Zeiler  2002  Upsala Simsällskap            28.57   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            20.82   
Elias Norlin  2000  Upsala Simsällskap            24.13   
Maximilian Jatzkowski  1998  Upsala Simsällskap            24.54   
Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap            25.82   
Mikael Zetterling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            55.87   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            56.39   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            54.89   
Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            55.50   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            56.37   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            57.72   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            58.09   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            58.42   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            49.17   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            50.53   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            50.55   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            51.12   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            51.56   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            52.07   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            52.19   
Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            52.19   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            54.68   
10  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            54.72   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            43.71   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            45.36   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            46.58   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            50.19   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            50.86   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            52.37   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            52.56   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            53.35   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            53.90   
10  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            54.00   
11  Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            57.81   
12  Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            1:01.67   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            49.98   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            52.47   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            52.97   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            52.99   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            56.51   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            56.77   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            1:03.48   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            50.95   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            44.89   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            46.77   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            48.81   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            49.61   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            49.99   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            50.00   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            51.30   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            51.74   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            52.01   
10  Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            52.24   
11  Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            52.55   
12  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            52.66   
13  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            52.92   
14  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            53.65   
15  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            53.97   
16  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            54.42   
17  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            56.74   
18  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:02.03   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    49.61        1:40.88   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    46.73        1:35.01   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    47.65        1:38.23   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    50.63        1:38.79   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    52.44        1:44.33   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    44.25        1:30.12   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    45.23        1:34.84   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    49.09        1:36.19   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    48.68        1:36.67   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap    48.10        1:38.48   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    47.91        1:35.26   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    44.10        1:30.27   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    47.29        1:33.12   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    46.80        1:34.89   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    44.57        1:35.27   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    49.22        1:40.38   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            26.53   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            29.16   
Lisa Ågren  2004  Upsala Simsällskap            31.76   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            32.62   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            35.33   
Hannah Svensson  2005  Upsala Simsällskap            41.66   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            27.56   
Mathilda Bremer Svanström  2003  Upsala Simsällskap            27.87   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            30.53   
Jill Andersson  2003  Upsala Simsällskap            30.60   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            30.65   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            31.06   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            33.12   
Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            25.45   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            27.21   
Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            27.82   
Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            28.86   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            29.01   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            29.09   
Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            29.66   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            31.22   
Emma Johansson Wiberg  2002  Upsala Simsällskap            31.67   
Agnes Mattsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            28.01   
Monserrat Flores  2000  Upsala Simsällskap            34.47   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            35.95   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            28.26   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            29.51   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            30.88   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            25.65   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            28.37   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            28.48   
Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            28.63   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            28.79   
Albin Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            32.86   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            35.75   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            29.95   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            31.28   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Zeiler  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            24.27   
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            24.51   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            25.43   
Elias Norlin  2000  Upsala Simsällskap            26.39   
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            27.22   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            27.31   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            28.61   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            28.65   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            57.36   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            59.63   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            49.78   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            57.39   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            59.06   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            1:01.87   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            1:03.44   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            51.56   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            52.25   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            52.75   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            53.80   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            54.71   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            55.40   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            55.43   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            57.57   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            58.29   
10  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            1:01.96   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            49.62   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            50.77   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            51.11   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            51.44   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            52.85   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            53.01   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            54.41   
Behiye Abraham Aslan  2000  Upsala Simsällskap            55.18   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            55.81   
10  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            56.40   
11  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            57.09   
12  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            58.85   
13  Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            1:00.59   
14  Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            1:02.42   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            54.20   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            55.48   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            1:00.68   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            52.82   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            54.03   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            59.34   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            1:00.19   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maximilian Jatzkowski  1998  Upsala Simsällskap            44.97   
Mikael Zetterling  2001  Upsala Simsällskap            48.11   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            49.45   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            49.68   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            49.82   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            50.09   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            51.97   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            54.31   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            55.15   
10  Egon Sundström  2001  Upsala Simsällskap            56.05   
11  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            56.89   
12  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            56.98   
13  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            59.67   
14  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:00.37   
15  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:00.75   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    51.21        1:43.74   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    54.15        1:49.23   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap    52.69        1:49.69   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    52.64        1:51.36   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    57.12        1:53.45   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    48.39        1:39.02   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    50.85        1:45.90   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap    50.23        1:46.28   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    52.41        1:46.64   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    51.41        1:48.34   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    52.95        1:51.18   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap    45.77        1:37.77   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    48.44        1:41.16   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    49.81        1:42.35   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    48.47        1:43.17   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap    47.39        1:44.05   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    49.88        1:44.27   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    52.54        1:44.41   
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap    49.08        1:46.81   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    51.87        1:51.99   
10  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    52.54        1:52.01   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Bengtsson  2004  Upsala Simsällskap            22.90   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            23.18   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            23.43   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            26.50   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            26.98   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            28.24   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            28.42   
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            34.52   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            23.32   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            23.35   
Mathilda Bremer Svanström  2003  Upsala Simsällskap            23.41   
Jill Andersson  2003  Upsala Simsällskap            23.57   
Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            24.26   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            25.84   
Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            29.66   
Isabelle Gussarvius  2003  Upsala Simsällskap            31.29   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            19.94   
Jessica Abrahamsson  2002  Upsala Simsällskap            21.80   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            22.08   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            22.29   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            23.68   
Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            25.07   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            25.42   
Agnes Mattsson  2002  Upsala Simsällskap            26.05   
Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            30.76   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Behiye Abraham Aslan  2000  Upsala Simsällskap            22.33   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            22.82   
Simone Jonsson  2001  Upsala Simsällskap            23.89   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            24.48   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            26.10   
Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            27.66   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap            22.95   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            25.79   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            26.15   
Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            27.88   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            20.81   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            22.37   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            22.49   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            25.45   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            25.68   
Leo Kaul  2003  Upsala Simsällskap            26.01   
Albin Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            32.09   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            23.69   
Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            24.37   
Lukas Zeiler  2002  Upsala Simsällskap            28.11   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Waks  2001  Upsala Simsällskap            18.29   
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap            19.69   
Elias Norlin  2000  Upsala Simsällskap            20.26   
Lucas Ardanius  2001  Upsala Simsällskap            22.41   
Egon Sundström  2001  Upsala Simsällskap            23.64   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            24.64   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            25.35   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            46.68   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            46.58   
Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            46.63   
Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            47.52   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            49.02   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            50.73   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            58.13   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            39.72   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            40.73   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            41.65   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            42.84   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            43.13   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            43.60   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            43.61   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            46.36   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            46.64   
10  Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            47.33   
11  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            49.21   
12  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            53.01   
13  Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            58.45   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            42.14   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            42.39   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            43.37   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            44.19   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            44.28   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            45.88   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            46.00   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            46.09   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            46.14   
10  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            46.23   
11  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            46.53   
12  Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            46.99   
13  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            47.42   
14  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            47.47   
15  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            48.49   
16  Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            55.48   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            47.97   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            52.21   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            53.27   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            55.81   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            42.05   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            43.99   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            44.09   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            47.35   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            47.86   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            49.70   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            37.96   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            38.05   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            38.18   
Mikael Zetterling  2001  Upsala Simsällskap            38.21   
Maximilian Jatzkowski  1998  Upsala Simsällskap            38.37   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            39.35   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            39.60   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            41.21   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            42.06   
10  Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            42.38   
11  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            43.33   
12  Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            43.44   
13  Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            43.66   
14  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            44.41   
15  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            44.70   
16  Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            47.41   
17  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            49.33   
18  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            50.77   
19  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            53.09   
20  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            54.43   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    42.98        1:29.04   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    41.34        1:25.24   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    40.69        1:26.05   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    44.35        1:29.77   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    43.40        1:31.25   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap    39.57        1:23.85   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    42.09        1:24.82   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    43.69        1:29.42   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    43.36        1:30.58   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap    44.84        1:33.23   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    40.87        1:28.41   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap    44.28        1:33.62   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    38.91        1:20.60   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    48.62        1:23.13   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    40.08        1:23.48   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap    39.84        1:23.88   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    40.99        1:24.22   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    41.16        1:25.93   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    42.48        1:30.11   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    42.44        1:30.62   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    43.79        1:30.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  28 april 2013 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:31