Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  03 mars 2013   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:02   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 mars 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap    45.02        1:38.46   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    45.41        1:39.60   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    44.49        1:39.96   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    48.22        1:40.59   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    52.14        1:44.59   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap    49.49        1:45.06   
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap    48.07        1:45.84   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    48.94        1:46.89   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap    53.61        1:48.97   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    40.07        1:28.71   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    46.71        1:37.61   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap    1:39.60        1:38.27   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    1:39.96        1:38.99   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap    50.11        1:46.31   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    1:44.59        1:47.34   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Monika Maszkowska  1999  Upsala Simsällskap            18.77   
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            21.22   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            21.88   
Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            22.32   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            22.74   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            23.27   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            23.93   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            25.79   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            27.69   
10  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            28.44   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            20.21   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            20.68   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            21.01   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            21.53   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            21.86   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            22.13   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            22.94   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap            46.70   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            48.78   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            50.67   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            51.16   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            52.07   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            52.07   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            52.47   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            54.49   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            45.14   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            51.31   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            51.96   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            53.09   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            57.62   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            58.23   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    45.48        1:40.02   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    49.66        1:45.14   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap    48.07        1:45.27   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    50.72        1:46.31   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    51.43        1:49.94   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    41.25        1:31.52   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    44.63        1:40.18   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            21.87   
Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            23.33   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            23.69   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            24.14   
Amelie Cam  2003  Upsala Simsällskap            24.48   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            24.65   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            25.08   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            25.14   
Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            25.51   
10  Märta Edlund  2001  Upsala Simsällskap            25.62   
11  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            25.68   
12  Elin Örndahl  2003  Upsala Simsällskap            25.71   
13  Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            25.83   
14  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            26.02   
15  Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            26.44   
16  Johanna Jansson  2003  Upsala Simsällskap            26.69   
16  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            26.69   
18  Agnes Mattsson  2002  Upsala Simsällskap            26.85   
19  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            27.11   
20  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            27.35   
21  Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            27.58   
22  Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            27.69   
23  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            28.57   
24  Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            29.39   
25  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            29.71   
26  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            29.76   
27  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            29.87   
28  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            30.27   
29  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            30.61   
30  Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            30.64   
31  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            30.83   
32  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            30.95   
33  Maria Markstedt  2001  Upsala Simsällskap            32.17   
34  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            33.13   
Hanna Clara Ponce Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            25.06  EXTRA 
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            21.51   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            21.79   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            22.62   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            22.81   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            24.12   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            25.17   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            25.17   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            25.89   
Egon Sundström  2001  Upsala Simsällskap            26.95   
10  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            27.12   
11  Maximilian Jatzkowski  1998  Upsala Simsällskap            27.22   
12  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            27.33   
13  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            27.55   
14  Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            27.64   
15  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            27.65   
16  Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            27.85   
17  Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            28.34   
18  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            28.49   
19  Albin Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            29.32   
20  Gustav Norman  2004  Upsala Simsällskap            30.15   
21  Lukas Zieler  2002  Upsala Simsällskap            30.56   
22  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            31.14   
23  Oliwer Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            31.83   
24  Felix Tran  2004  Upsala Simsällskap            32.22   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            45.73   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            45.77   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            46.23   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            46.98   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            47.03   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            47.35   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            48.27   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            48.28   
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            48.66   
10  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            49.04   
11  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            49.09   
12  Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            49.46   
13  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            50.12   
13  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            50.12   
15  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            50.85   
16  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            51.10   
17  Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            52.56   
18  Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            52.98   
19  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            53.04   
20  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            53.12   
21  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            53.63   
22  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            54.48   
23  Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            55.13   
24  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            56.01   
25  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            57.14   
26  Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            58.18   
27  Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            58.41   
28  Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            59.13   
29  Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            1:00.71   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Monika Maszkowska  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            42.67   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            43.99   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            44.06   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            44.98   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            46.84   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            47.22   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            47.85   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            49.56   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            49.99   
10  Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            51.66   
11  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            51.68   
12  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            51.99   
13  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            52.43   
14  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            52.78   
15  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            53.04   
16  Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            53.34   
17  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            53.35   
18  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            54.38   
19  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            54.69   
20  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            55.16   
21  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            56.76   
22  Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            57.07   
23  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            57.51   
24  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            57.94   
25  Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            59.75   
26  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:01.15   
Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    47.18        1:35.08   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    45.43        1:35.58   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    48.32        1:38.48   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    1:40.90        1:40.90   
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap    1:43.69        1:43.69   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    1:32.42        1:32.54   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    47.28        1:35.36   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    49.78        1:39.01   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    54.08        1:48.39   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    56.51        1:51.22   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            23.21   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            24.12   
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            25.69   
Johanna Jansson  2003  Upsala Simsällskap            26.19   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            26.25   
Agnes Mattsson  2002  Upsala Simsällskap            26.75   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            26.88   
Behiye Abraham Aslan  2000  Upsala Simsällskap            27.00   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            27.14   
10  Märta Edlund  2001  Upsala Simsällskap            27.69   
11  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            27.71   
12  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            27.89   
13  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            28.16   
13  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            28.16   
15  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            28.25   
16  Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            28.30   
17  Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            28.42   
18  Vera Hermansson  2003  Upsala Simsällskap            28.74   
19  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            28.81   
20  Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            29.21   
21  Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            29.40   
22  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            30.19   
23  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            30.60   
24  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            30.72   
25  Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            31.36   
26  Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            32.13   
27  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            33.90   
28  Ida Lundberg  2003  Upsala Simsällskap            34.21   
29  Wilma Sjöberg  2003  Upsala Simsällskap            34.56   
30  Malva Stedt  2001  Upsala Simsällskap            36.28   
31  Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            37.00   
32  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            40.45   
Hanna Clara Ponce Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            28.51  EXTRA 
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Zetterling  2001  Upsala Simsällskap            21.70   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            22.51   
Maximilian Jatzkowski  1998  Upsala Simsällskap            22.86   
Egon Sundström  2001  Upsala Simsällskap            25.99   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            27.52   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            27.86   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            28.29   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            28.32   
Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            28.84   
10  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            28.93   
11  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            29.15   
12  Lukas Zieler  2002  Upsala Simsällskap            29.16   
13  Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            29.30   
14  Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            29.32   
15  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            29.38   
16  Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            29.58   
17  Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            31.38   
18  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            31.80   
19  Albin Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            31.88   
20  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            32.86   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Yannik Jatzkowski  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            48.96   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            49.46   
Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            49.67   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            50.14   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            50.20   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            50.43   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            50.50   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            51.23   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            51.26   
10  Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            51.52   
11  Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap            51.59   
12  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            52.14   
13  Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            52.84   
14  Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            53.34   
15  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            53.35   
16  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            53.54   
17  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            53.60   
18  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            53.78   
18  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            53.78   
20  Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            53.85   
21  Monika Maszkowska  1999  Upsala Simsällskap            53.88   
22  Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            54.10   
23  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            54.11   
24  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            54.27   
25  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            55.93   
26  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            56.05   
27  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            57.13   
28  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            57.14   
29  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            58.17   
30  Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            59.27   
31  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            59.87   
32  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            59.93   
33  Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            1:02.85   
34  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            1:03.57   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            45.90   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            46.25   
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap            46.93   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            47.95   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            48.66   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            48.89   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            49.03   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            49.03   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            50.28   
10  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            50.99   
11  Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            53.50   
12  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            53.58   
13  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            54.12   
14  Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            54.40   
14  Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            54.40   
16  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            54.52   
17  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            55.85   
18  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            55.96   
19  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            56.52   
20  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            58.05   
21  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            58.23   
22  Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            58.50   
23  Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            1:00.22   
24  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            1:00.90   
25  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:01.53   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    51.32        1:41.11   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    49.63        1:46.64   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    51.47        1:47.11   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    52.58        1:50.38   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    47.37        1:41.11   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    50.62        1:45.01   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    54.14        1:54.68   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            19.39   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            20.94   
Era Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            21.02   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            21.02   
Märta Edlund  2001  Upsala Simsällskap            21.02   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            21.11   
Rebeca Sanchez  2003  Upsala Simsällskap            21.45   
Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            21.81   
Filippa Edström  2002  Upsala Simsällskap            22.02   
10  Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            22.86   
11  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            23.12   
12  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            23.37   
13  Mia Milic  2001  Upsala Simsällskap            23.47   
14  Behiye Abraham Aslan  2000  Upsala Simsällskap            23.52   
15  Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            23.59   
16  Johanna Jansson  2003  Upsala Simsällskap            23.86   
17  Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            23.96   
18  Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            23.98   
19  Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            24.26   
20  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            24.37   
21  Lisa Diös  2002  Upsala Simsällskap            24.53   
22  Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            24.70   
23  Agnes Mattsson  2002  Upsala Simsällskap            25.04   
24  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            25.59   
25  Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            25.60   
26  Siri Byrenius  2001  Upsala Simsällskap            25.66   
27  Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            25.69   
28  Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            27.37   
29  Malin Andersson  2000  Upsala Simsällskap            28.87   
30  Linnea Taflin  2002  Upsala Simsällskap            30.12   
31  Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            30.30   
32  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap            30.74   
33  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap            31.37   
Hanna Clara Ponce Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            20.05  EXTRA 
Alva-Lovisa Eriksson  2004  Upsala Simsällskap            DNS   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            DNS   
Olivia Frydman  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Zetterling  2001  Upsala Simsällskap            17.09   
Maximilian Jatzkowski  1998  Upsala Simsällskap            17.31   
Douglas Westring  2001  Upsala Simsällskap            17.36   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            17.65   
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap            19.06   
Jon Gurgule  2001  Upsala Simsällskap            19.45   
Kasper Sörbom  2001  Upsala Simsällskap            19.73   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            20.99   
Alexander Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            22.71   
10  Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            22.77   
11  Leo Freeney  2003  Upsala Simsällskap            23.36   
12  Yannik Jatzkowski  2002  Upsala Simsällskap            23.81   
13  Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            24.26   
14  Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            24.49   
15  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            24.66   
16  Malvin Lindholm  2002  Upsala Simsällskap            25.38   
17  Carl-Anton Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            26.02   
18  Hampus Ljunggren  2004  Upsala Simsällskap            26.07   
19  Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            26.42   
20  Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            26.49   
21  Botvid Wiell  2005  Upsala Simsällskap            27.06   
22  Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            27.16   
23  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            28.17   
24  Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            30.09   
25  Lukas Zieler  2002  Upsala Simsällskap            33.53   
26  Albin Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            36.36   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            39.24   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            39.99   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            40.11   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            40.25   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            40.66   
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap            41.40   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            41.46   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            41.51   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            42.20   
10  Monika Maszkowska  1999  Upsala Simsällskap            42.21   
11  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            42.23   
12  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            42.81   
13  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            43.02   
14  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            43.09   
15  Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            43.40   
16  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            43.65   
17  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            44.15   
18  Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            45.91   
19  Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            46.21   
20  Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            46.24   
21  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            46.29   
22  Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            46.89   
23  Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            47.22   
24  Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            47.43   
25  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            47.95   
26  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            48.39   
27  Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            49.99   
27  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            49.99   
29  Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            50.16   
29  Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            50.16   
31  Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            50.60   
32  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            51.40   
33  Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            52.77   
34  Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            55.28   
35  Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            56.81   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            37.88   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            38.46   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            39.16   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            40.09   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            40.30   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            41.11   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            42.11   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            42.30   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            43.05   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            43.05   
11  Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            43.07   
12  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            44.30   
13  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            45.44   
13  Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            45.44   
15  Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            45.45   
16  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            45.99   
17  Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            46.30   
18  Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            48.33   
19  Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            48.64   
20  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            49.15   
21  Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            50.69   
22  Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            51.06   
23  Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            51.43   
24  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            53.20   
25  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            53.60   
26  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            53.66   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    42.67        1:27.77   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    42.50        1:28.47   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    43.33        1:28.68   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    44.95        1:29.04   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    42.85        1:29.46   
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap    43.77        1:32.19   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    40.38        1:22.95   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    41.06        1:26.18   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    43.88        1:30.36   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    1:30.95        1:30.95   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    43.67        1:30.98   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    45.89  1:39.20  2:39.77    3:24.02   
                     
 
Gren 28, 200m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    40.24  1:27.15  2:16.91    3:00.21   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    39.47  1:23.53  2:08.93    2:51.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.06  Utskriftsdatum  03 mars 2013 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:02