Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  02 december 2012   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:22   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2012         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    49.27        1:49.04   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmi Taraldsson  2002  Väsby Simsällskap            1:34.05   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            1:44.94   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    51.91        1:46.62   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            1:49.26   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            1:33.62   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap            1:34.52   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            1:45.17   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    53.94        1:46.93   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            1:47.30   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    1:52.20        1:52.20   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            1:34.80   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            1:36.09   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap    44.83        1:36.38   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap    48.04        1:41.08   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    54.12        1:51.51   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    52.41        1:49.82   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    46.03        1:33.94   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    46.64        1:47.62   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap    51.39        1:48.47   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap    52.88        1:50.95   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    53.30        1:52.78   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap    56.61        1:53.90   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap    46.31        1:39.06   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap    46.76        1:43.57   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap    52.51        1:52.23   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap    55.41        1:53.85   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ioanna Tsironas  2004  Väsby Simsällskap            22.94   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            23.82   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            23.86   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            26.09   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            26.29   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            21.08   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            23.26   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            25.41   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            24.96   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            46.58   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            47.38   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            53.89   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            DNF   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            48.98   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            53.56   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            56.57   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Li Isaksson  2002  Väsby Simsällskap    38.24        1:27.99   
Dimitra Tsironas  2002  Väsby Simsällskap    39.61        1:29.88   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Packwood  2002  Väsby Simsällskap    43.29        1:34.57   
Isac Böschen  2002  Väsby Simsällskap    50.09        1:51.12   
Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap    51.99        1:56.29   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    44.61        1:38.29   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            25.85   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            26.40   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            26.58   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            26.94   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            27.12   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            28.09   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            28.37   
Alma Almesjö  2004  Upsala Simsällskap            31.25   
Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            35.50   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            23.03   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            23.98   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            28.05   
Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            29.73   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            25.57   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            25.60   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            31.42   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Zandeih  1999  Upsala Simsällskap            23.89   
Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            24.14   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            24.88   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            29.43   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            25.52   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            26.24   
Kasper Magnelöv  2003  Upsala Simsällskap            26.81   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            28.14   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            28.70   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            28.79   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            30.46   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            30.59   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            31.76   
10  Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            32.18   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            25.26   
Anton Ekstrand  2002  Upsala Simsällskap            33.25   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            24.47   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            25.23   
Martin Wennberg  2001  Upsala Simsällskap            25.90   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            26.59   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            26.66   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            25.86   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            27.02   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            48.88   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            56.35   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            1:01.21   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            48.40   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            48.67   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            49.21   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            49.71   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            50.87   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            52.89   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            54.71   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            54.91   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            59.55   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            47.16   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            47.73   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            48.24   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            48.77   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            51.04   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            52.77   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            54.86   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            44.21   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            45.74   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            46.62   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            49.85   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            51.22   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            51.85   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            56.20   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            59.45   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            50.27   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            55.58   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            56.92   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            50.05   
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            53.60   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            56.37   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            58.73   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            1:03.19   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            46.23   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            48.06   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            50.48   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            53.92   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            54.50   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            54.73   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            55.71   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            55.95   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            56.60   
10  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            59.25   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:01.02   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            45.90   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            46.21   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            46.97   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            47.75   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            51.93   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    42.09        1:27.02   
Dimitra Tsironas  2002  Väsby Simsällskap    42.76        1:30.86   
Emmi Taraldsson  2002  Väsby Simsällskap    48.28        1:37.77   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    54.12        1:48.57   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    46.34        1:34.19   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap    50.77        1:40.18   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap    1:42.12        1:42.12   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    1:31.20        1:31.20   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Andersson  2002  Väsby Simsällskap    45.23        1:30.07   
John Sun  2002  Väsby Simsällskap    44.13        1:30.74   
Noah Rengart  2002  Väsby Simsällskap    45.16        1:32.04   
Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap    47.28        1:36.99   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    51.67        1:41.27   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            27.65   
Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            28.52   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            29.54   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            29.98   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            30.60   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            31.13   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            31.23   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            33.42   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            38.77   
Alma Almesjö  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            25.79   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            28.60   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            28.73   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            29.30   
Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            26.50   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            28.02   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            29.57   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            22.95   
Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            24.70   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            29.40   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            28.69   
Kasper Magnelöv  2003  Upsala Simsällskap            30.36   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            33.66   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            34.83   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            35.40   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            38.79   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            30.26   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            30.37   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Wennberg  2001  Upsala Simsällskap            25.79   
Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            27.26   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            28.55   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            29.90   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            30.27   
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            22.54   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            25.25   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            28.45   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ioanna Tsironas  2004  Väsby Simsällskap            57.46   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            1:01.13   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            49.84   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            50.43   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            52.47   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            54.27   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            54.70   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            54.84   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            55.18   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            55.85   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            57.87   
10  Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            59.62   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            50.88   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            51.09   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            51.95   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            52.95   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            53.47   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            55.61   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            56.23   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            59.32   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            49.04   
Maria Zandeih  1999  Upsala Simsällskap            51.59   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            53.04   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            55.18   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            55.26   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            55.49   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            55.65   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            57.28   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            1:01.28   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            55.60   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            57.36   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            52.18   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            56.53   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            1:01.43   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            50.71   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            52.32   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            53.15   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            53.78   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            54.63   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            56.63   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            59.00   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            59.05   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            59.96   
10  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            1:02.09   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:02.49   
12  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            1:05.77   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap            48.62   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            50.44   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            51.31   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            52.18   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            59.90   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    49.40        1:44.33   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    54.34        1:51.04   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    51.06        1:41.94   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    52.20        1:46.62   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    50.64        1:45.36   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    1:43.13        1:43.13   
Isac Böschen  2002  Väsby Simsällskap    55.45        1:54.10   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    49.39        1:42.95   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap    49.36        1:47.42   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            24.30   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            24.45   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            25.14   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            25.34   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            25.42   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            27.05   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            27.16   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            27.45   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            27.57   
10  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            29.43   
11  Izabelle Hedegran  2003  Upsala Simsällskap            29.56   
Alma Almesjö  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Löding  2002  Upsala Simsällskap            21.20   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            22.38   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            25.47   
Jonna Larsson  2002  Upsala Simsällskap            25.92   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            27.26   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            28.51   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            24.15   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            24.58   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            29.66   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Zandeih  1999  Upsala Simsällskap            21.39   
Saga Edwards  2000  Upsala Simsällskap            22.02   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            27.72   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            22.48   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            23.50   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            23.59   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            24.91   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            26.23   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            27.05   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            27.14   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            28.06   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            30.25   
10  Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            31.22   
11  Kasper Magnelöv  2003  Upsala Simsällskap            33.29   
12  Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            34.11   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            25.11   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            27.07   
Anton Ekstrand  2002  Upsala Simsällskap            28.90   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            31.92   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            32.06   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lyon Gorantsyan  2001  Upsala Simsällskap            19.94   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            22.24   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            22.96   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            26.84   
Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap            20.01   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            23.37   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            27.68   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            41.56   
Ioanna Tsironas  2004  Väsby Simsällskap            49.39   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            49.91   
Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            49.96   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            53.12   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            40.84   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            43.60   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            45.34   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            45.68   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            45.87   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            46.88   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            50.84   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            52.10   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            40.64   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            41.77   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            43.43   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            43.44   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            44.37   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            46.28   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            46.34   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            50.85   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            52.77   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            39.96   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            40.28   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            41.85   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            44.06   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            46.58   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            47.10   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            48.44   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            48.93   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            53.62   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            45.48   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            50.13   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            41.26   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            41.42   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            43.95   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            44.67   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            44.91   
Martin Wennberg  2001  Upsala Simsällskap            46.32   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            47.15   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            47.38   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            49.39   
10  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            49.87   
11  Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            51.90   
12  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            52.25   
13  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            56.93   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            40.66   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            41.25   
David Gorantsyan  2000  Upsala Simsällskap            41.70   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            43.52   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            44.18   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dimitra Tsironas  2002  Väsby Simsällskap    37.81        1:21.05   
Emmi Taraldsson  2002  Väsby Simsällskap    42.99        1:29.32   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    44.02        1:30.78   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    45.18        1:34.10   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    40.18        1:25.59   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    43.44        1:29.75   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    44.60        1:29.22   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap    43.77        1:29.30   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    42.20        1:30.70   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isac Böschen  2002  Väsby Simsällskap    40.37        1:23.44   
John Sun  2002  Väsby Simsällskap    40.87        1:24.76   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    41.73        1:25.42   
Arian Parsa  2002  Väsby Simsällskap    42.77        1:28.69   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    39.70        1:23.47   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    44.63        1:34.45   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap    41.13        1:28.18   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap    44.53        1:34.30   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 22 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noah Rengart  2002  Väsby Simsällskap    42.00  1:31.50  2:22.50    3:14.57   
                     
 
Gren 29, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Packwood  2002  Väsby Simsällskap    43.94  1:30.98  2:17.54    3:02.93   
Gustaf Andersson  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 december 2012 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:22