Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  29 oktober 2012   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  08:55   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 oktober 2012         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    43.00        1:34.75   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    47.69        1:46.06   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    52.60        1:46.91   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    53.54        1:50.04   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap    51.62        1:53.05   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    51.47        1:47.39   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap    53.97        1:49.27   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap    53.74        1:54.56   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap    53.53        1:53.15   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap    54.58        1:56.24   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap    53.97        1:52.00   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    42.56        1:33.10   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap    46.01        1:35.85   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap    52.61        1:51.85   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap    51.30        1:46.53   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            24.68   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            26.29   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            20.88   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            21.14   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            26.27   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            26.71   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            32.35   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap            20.13   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            20.49   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            21.18   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            24.41   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            26.21   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            25.02   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            27.41   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            24.22   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            26.03   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            26.45   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            25.18   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            54.03   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            44.76   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            48.67   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            50.26   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            53.34   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            47.51   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            1:03.50   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            25.02   
Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            25.61   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            26.40   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            27.87   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            28.18   
Alma Almesjö  2004  Upsala Simsällskap            28.86   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            29.21   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            29.44   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            29.52   
10  Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            29.88   
11  Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            32.81   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Westberg  2002  Upsala Simsällskap            23.61   
Jessica Abrahamsson  2002  Upsala Simsällskap            24.25   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            25.45   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            25.63   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            27.58   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            28.50   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            23.46   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            24.88   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            26.41   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            29.89   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            26.90   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            27.36   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            29.05   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            29.25   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            30.98   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            31.35   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            31.52   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            33.20   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            33.39   
10  Josef Ingerholt  2003  Upsala Simsällskap            34.07   
11  Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            35.94   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            24.24   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            28.19   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            34.42   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            24.71   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            24.78   
David Wenngren  2001  Upsala Simsällskap            25.76   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            25.85   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            26.23   
Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            33.88   
Martin Wennberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            21.13   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            28.46   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            28.99   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            51.66   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            47.80   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            48.21   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            48.59   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            49.78   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            50.20   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            50.38   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            50.46   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            52.65   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            53.33   
10  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            1:02.96   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            47.06   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            47.38   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            47.69   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            48.73   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            49.39   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            49.43   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            50.25   
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            54.44   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            55.01   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap            44.73   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            46.75   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            48.01   
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            49.21   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            50.00   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            50.85   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            51.50   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            55.40   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            56.95   
10  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            59.13   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            55.26   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            58.70   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            49.41   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            57.02   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            57.21   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            46.53   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            49.59   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            49.84   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            55.42   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            55.68   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            57.63   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:02.44   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            46.96   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            51.79   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            55.39   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap    50.55        1:42.34   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap    45.65        1:33.53   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    42.96        1:25.90   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    52.26        1:46.64   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            28.94   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            29.19   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            29.94   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            30.01   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            31.08   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            32.39   
Anna de Connick  2003  Upsala Simsällskap            33.67   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsällskap            33.94   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            39.75   
Alma Almesjö  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Westberg  2002  Upsala Simsällskap            25.63   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            25.76   
Ann-Katrin Holmberg  2002  Upsala Simsällskap            25.93   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            28.21   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            28.42   
Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            29.04   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            29.06   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            30.59   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            24.24   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            27.85   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            31.15   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            22.65   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            24.80   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            25.10   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            27.15   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            28.95   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            29.58   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            31.26   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            36.96   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            29.61   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            36.29   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            23.17   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            24.32   
David Wenngren  2001  Upsala Simsällskap            26.49   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            26.95   
Martin Wennberg  2001  Upsala Simsällskap            28.54   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            28.73   
Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            28.98   
Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            29.21   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            29.96   
10  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            30.29   
11  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            31.04   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            22.53   
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap            22.89   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            26.84   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            27.27   
Gustav Nyman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:04.00   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            50.15   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            50.34   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            51.89   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            52.29   
Maja Strand  2002  Upsala Simsällskap            52.53   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            53.09   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            54.27   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            55.24   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            56.02   
10  Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            56.57   
11  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            1:00.07   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            49.62   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            51.68   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            51.87   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            52.36   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            54.78   
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            58.95   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            59.51   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            48.32   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            50.45   
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap            50.63   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            52.49   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            53.01   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            54.74   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            55.24   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            1:01.50   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            55.88   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            51.06   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            56.57   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            1:01.94   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            49.15   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            50.65   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            54.86   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            55.41   
Gustav Delawyer  2001  Upsala Simsällskap            55.63   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            56.10   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            58.76   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:00.77   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:03.43   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            52.35   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            54.09   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    52.13        1:50.48   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    53.44        1:51.88   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    49.35        1:40.26   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap    46.94        1:39.55   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    50.75        1:45.61   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            22.40   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            25.50   
Kajsa Andersson  2003  Upsala Simsällskap            25.62   
Olivia Tramontana  2004  Upsala Simsällskap            25.96   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            26.01   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap            27.72   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            27.85   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsällskap            28.03   
Maja Tramontana  2005  Upsala Simsällskap            32.42   
Alma Almesjö  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nina Emamjomeh  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ann-Katrin Holmberg  2002  Upsala Simsällskap            20.86   
Elice Eriksson  2002  Upsala Simsällskap            22.00   
Jessica Abrahamsson  2002  Upsala Simsällskap            22.38   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            24.10   
Maja Tuvesson  2002  Upsala Simsällskap            25.85   
Emilia Hallerskog  2002  Upsala Simsällskap            30.31   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            22.12   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            22.24   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            22.39   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            22.73   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            19.16   
Emelie Nordin  1999  Upsala Simsällskap            20.24   
Katarina Nordberg  2000  Upsala Simsällskap            21.81   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            26.51   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            23.75   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            23.77   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            24.83   
Josef Ingerholt  2003  Upsala Simsällskap            29.00   
Herman Hellberg  2004  Upsala Simsällskap            29.88   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            30.46   
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            31.60   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            32.64   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            34.92   
10  Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            38.73   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joacim Dahlfors  2002  Upsala Simsällskap            23.60   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            29.11   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            30.71   
Martin Hallbert  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            20.09   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            21.51   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            21.61   
Gustav Delawyer  2001  Upsala Simsällskap            21.89   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            22.56   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            25.46   
Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            32.16   
Gustaf Mårsäter  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sean Kosarian  1998  Upsala Simsällskap            21.11   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            23.44   
Erik Wulff  2000  Upsala Simsällskap            24.72   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            44.16   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            40.41   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            40.87   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            43.07   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            44.64   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            44.84   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            44.86   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            45.59   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            46.30   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            48.44   
10  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            49.88   
11  Tindra Larsson  2002  Upsala Simsällskap            55.48   
Linn Bergman  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            40.62   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            42.01   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            42.71   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            42.85   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            43.33   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            44.57   
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            45.61   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            49.59   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            39.49   
Felicia Garde Thor  2000  Upsala Simsällskap            40.26   
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            41.38   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            41.62   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            41.69   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            42.01   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            45.67   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            46.98   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            48.62   
10  Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            54.09   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            59.48   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsällskap            1:10.31   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            43.60   
Marcus Johnsson  2002  Upsala Simsällskap            44.34   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            50.84   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            52.08   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            38.52   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            41.37   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            42.94   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            44.12   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            44.68   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            45.11   
David Wenngren  2001  Upsala Simsällskap            45.96   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            47.70   
Martin Wennberg  2001  Upsala Simsällskap            53.68   
10  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            58.88   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            38.60   
Thomas Parker  1999  Upsala Simsällskap            41.04   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            41.73   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            41.80   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            45.24   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            48.18   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    41.00        1:26.10   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    43.58        1:30.30   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    39.97        1:23.23   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    43.02        1:28.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  29 oktober 2012 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  08:55