Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  22 april 2012   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  14:46   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 april 2012         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            2:03.19   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            1:45.65   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            1:50.74   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            1:34.96   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            1:33.67   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            1:35.93   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:36.14   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            1:38.59   
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            1:38.89   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            1:44.36   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            1:46.27   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            1:56.31   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            1:53.33   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            1:56.10   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            1:36.15   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            1:43.03   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            1:57.25   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            1:59.71   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            2:02.05   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:27.01   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            1:31.19   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            1:31.56   
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            1:31.69   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            1:31.86   
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            1:36.57   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            1:37.79   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            1:43.39   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            1:55.94   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            26.40   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            22.13   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            24.38   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            26.31   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            26.46   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            21.55   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            23.80   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            31.32   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            20.47   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            27.25   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            24.61   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            25.30   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            26.91   
Dilmar Zinedrou  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            22.73   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            26.31   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            26.42   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            28.76   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            28.90   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            21.08   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            23.11   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap              EXTRA 
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            52.01   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            55.82   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            45.24   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            47.78   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            45.91   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            46.36   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            46.74   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            47.00   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            46.78   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            41.54   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            41.56   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            44.72   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            46.76   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:02.11   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            1:51.34   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            1:47.27   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:49.10   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            1:52.24   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            1:55.97   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            1:49.30   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            25.29   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            26.55   
Vendela Lyttkens  2003  Upsala Simsällskap            27.18   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            28.58   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            29.00   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            29.12   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            30.03   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            31.24   
Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            33.31   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            25.15   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            25.94   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            27.26   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            29.08   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            33.88   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            25.87   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            26.38   
Emelie Naimi  1999  Upsala Simsällskap            27.18   
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            30.11   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            26.74   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            26.94   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            27.13   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            28.66   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            28.82   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            30.44   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            37.12   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dilmar Zinedrou  2002  Upsala Simsällskap            26.75   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            26.97   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            30.79   
Ken Rönnqvist  2002  Upsala Simsällskap            34.80   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            24.37   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            26.25   
Gustav Delawyer  2001  Upsala Simsällskap            27.67   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            27.79   
David Wenngren  2001  Upsala Simsällskap            27.90   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            28.70   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            29.94   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            22.37   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            25.23   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            50.49   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            48.51   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            48.80   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            50.44   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            51.24   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            51.77   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            52.76   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            54.68   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            54.89   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            57.63   
10  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            1:03.11   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            46.50   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            48.27   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            49.20   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            49.86   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            50.01   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            50.65   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            52.30   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            52.52   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            52.82   
10  Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            53.25   
11  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            58.17   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            45.24   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            47.29   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            47.59   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            47.77   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            48.03   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            48.81   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            49.84   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            49.96   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            51.11   
10  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            51.30   
11  Katrin Lóa Hafsteinsdottir  2000  Upsala Simsällskap            51.64   
12  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            52.01   
13  Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            56.11   
14  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            58.72   
15  Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            1:03.77   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            56.49   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            49.98   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            50.67   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            56.57   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            48.04   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            49.83   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            52.90   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            53.44   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            55.51   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            56.09   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            56.90   
Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            58.36   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            58.73   
10  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            59.08   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            59.48   
12  Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            1:02.55   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            45.05   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            46.39   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            46.47   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            46.81   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            47.76   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            48.27   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            49.01   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            49.68   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            52.59   
10  Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap            53.04   
11  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            53.36   
12  Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            56.49   
13  Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            56.50   
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:32.72   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            1:33.72   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            1:35.78   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            1:38.62   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:38.94   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            1:30.41   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            1:27.19   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            1:27.82   
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            1:29.08   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            1:31.09   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:37.12   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            1:37.24   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            1:48.85   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            27.55   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            31.19   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            31.91   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            35.10   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            35.19   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            35.29   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            36.51   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            26.63   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            27.74   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            31.39   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            26.67   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            28.87   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            30.20   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            30.26   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paniz Irjapour  1998  Upsala Simsällskap            25.52   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            26.45   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            28.31   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            26.83   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            27.38   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            28.95   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            30.15   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            46.10   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dilmar Zinedrou  2002  Upsala Simsällskap            27.08   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            29.50   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            30.09   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ken Rönnqvist  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lukas Aarnio  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            26.58   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            28.17   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            28.91   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            29.23   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            30.03   
Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            30.09   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            30.18   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            26.05   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            28.33   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            28.67   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            58.96   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            50.33   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            52.60   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            55.20   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            56.18   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            56.78   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            57.03   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            58.28   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            1:00.75   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            50.49   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            50.53   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            50.56   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            51.41   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            52.92   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            54.38   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            58.43   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            58.52   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            50.04   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            50.45   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            50.90   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            51.55   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            51.62   
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            51.93   
Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            52.09   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            53.09   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            54.57   
10  Katrin Lóa Hafsteinsdottir  2000  Upsala Simsällskap            54.65   
11  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            54.68   
12  Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            55.12   
13  Emelie Naimi  1999  Upsala Simsällskap            55.51   
14  Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            56.16   
15  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            56.48   
16  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            59.05   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            54.76   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            58.13   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            59.60   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            50.23   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            52.10   
Gustav Delawyer  2001  Upsala Simsällskap            55.11   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            55.33   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            56.76   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            57.78   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            57.80   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            58.76   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            59.09   
10  Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            1:02.77   
11  Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            1:05.22   
12  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:05.23   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            48.43   
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            48.80   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            51.32   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            51.83   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            52.22   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            55.33   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            55.55   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap            1:00.04   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            1:40.17   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            1:41.58   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            1:42.62   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:45.76   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:53.44   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:41.69   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            1:42.50   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            1:43.21   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            1:43.83   
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            1:45.46   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            22.26   
Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            22.40   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            24.79   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            25.03   
Vendela Lyttkens  2003  Upsala Simsällskap            26.79   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            26.93   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            27.42   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            27.61   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            32.18   
10  Viktoria Eriksson  2003  Upsala Simsällskap            35.01   
Elvira Skoglund  2005  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            20.73   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            22.33   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            23.16   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            26.78   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            21.91   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            22.77   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            22.93   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            24.76   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            24.90   
Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            25.96   
Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            29.48   
Karin Rodhe  2001  Upsala Simsällskap            30.39   
Adriana Tasso  2001  Upsala Simsällskap            30.85   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            21.74   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            22.22   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            22.81   
Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            23.20   
Julia Eriksson  2000  Upsala Simsällskap            23.22   
Emelie Naimi  1999  Upsala Simsällskap            23.91   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            25.81   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Torkel Löfling  2003  Upsala Simsällskap            24.28   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            25.06   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            25.24   
Samuel Kostic  2003  Upsala Simsällskap            26.45   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            27.00   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            27.28   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            29.03   
Robert Pettersson  2003  Upsala Simsällskap            34.67   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dilmar Zinedrou  2002  Upsala Simsällskap            22.61   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            23.15   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            23.43   
Linus Edman  2002  Upsala Simsällskap            28.34   
Ken Rönnqvist  2002  Upsala Simsällskap            31.27   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            21.49   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            22.78   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            23.21   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            23.63   
Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            24.09   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            25.15   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            20.91   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            22.61   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            44.66   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            42.21   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            42.23   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            42.75   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            46.50   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            47.02   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            47.55   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            50.96   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            39.78   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            40.33   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            41.22   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            43.29   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            45.48   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            45.86   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            46.02   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            46.14   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            46.80   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            39.00   
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            40.53   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            42.30   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            42.38   
Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            42.38   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            42.70   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            42.93   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            42.94   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            44.01   
10  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            45.68   
11  Katrin Lóa Hafsteinsdottir  2000  Upsala Simsällskap            49.10   
12  Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            51.36   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            46.10   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            45.70   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            45.85   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            47.08   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            42.49   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            42.57   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            45.63   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            46.78   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            47.30   
David Wenngren  2001  Upsala Simsällskap            47.94   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            48.29   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            49.28   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            51.30   
10  Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            56.84   
11  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            58.18   
12  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:00.39   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            41.75   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            41.77   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            43.35   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            43.37   
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            43.57   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            43.78   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            43.87   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            44.53   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap            46.58   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            1:22.14   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            1:23.45   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            1:24.31   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            1:24.96   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:25.21   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            1:27.39   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:36.58   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            1:32.24   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            1:17.01   
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            1:18.58   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            1:19.03   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            1:19.52   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:21.69   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            1:24.68   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            1:24.69   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            1:24.82   
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            1:27.58   
10  Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            1:28.05   
11  Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            1:29.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  22 april 2012 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  14:46