Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  04 mars 2012   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:53   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 mars 2012         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            1:49.27   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            1:50.39   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            1:36.90   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            1:44.22   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            1:36.24   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            1:37.25   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:37.76   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:44.17   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            1:48.20   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            1:40.58   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            1:55.24   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            1:44.58   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:27.71   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            1:31.10   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            1:32.56   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            1:42.36   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            1:47.78   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            24.18   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            24.24   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            24.87   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            28.35   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            23.25   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            19.87   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            21.70   
Filippa Stöllman-Starlander  2000  Upsala Simsällskap            21.92   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            27.96   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            28.27   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            24.81   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            28.25   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            20.09   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            22.40   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            24.90   
Artin Fazeli  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vide Forlin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            53.83   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            52.24   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            46.76   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            46.88   
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            49.24   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            49.07   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            50.46   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            40.30   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            44.03   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            54.14   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            2:00.33   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            1:38.21   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            1:42.17   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vendela Lyttkens  2003  Upsala Simsällskap            27.38   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            27.48   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            28.23   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            29.71   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            29.93   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            32.10   
Katerina Tsantaridou  2004  Upsala Simsällskap            32.85   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            27.27   
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            27.65   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            28.43   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            30.08   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            31.16   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Heidi Salazar Barrueta  2001  Upsala Simsällskap            25.25   
Astrid Norén  2001  Upsala Simsällskap            25.26   
Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            28.79   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            21.54   
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            22.47   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            25.03   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            25.65   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            26.04   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            26.35   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            29.56   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            26.04   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            30.05   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            30.14   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            30.18   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            33.16   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            27.25   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            27.58   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            30.39   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            25.06   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            25.84   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            25.87   
Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            26.40   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            26.72   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            27.05   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            28.43   
David Wenngren  2001  Upsala Simsällskap            29.15   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            30.14   
10  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            30.51   
Joel Larsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            25.04   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            25.36   
Artin Fazeli  1999  Upsala Simsällskap            27.68   
Jesper Hallbert  2000  Upsala Simsällskap            32.11   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            50.70   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            55.06   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            51.22   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            51.56   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            51.81   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            52.80   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            53.31   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            54.79   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            56.83   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            58.86   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            46.40   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            46.64   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            48.85   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            49.96   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            50.75   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            51.27   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            51.35   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            52.04   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            53.60   
10  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            56.36   
11  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            57.39   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            44.17   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            44.24   
Filippa Stöllman-Starlander  2000  Upsala Simsällskap            46.24   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            46.41   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            46.88   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            47.33   
Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            47.49   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            48.42   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            50.48   
10  Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            52.13   
11  Katrin Lóa Hafsteinsdottir  2000  Upsala Simsällskap            52.16   
12  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            52.41   
13  Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            52.91   
14  Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            57.67   
15  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            58.12   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            57.09   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            45.15   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            49.75   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            52.20   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            51.31   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            52.82   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            54.86   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            59.92   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:00.48   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            1:00.58   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            1:01.86   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            42.36   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            43.60   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            44.16   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            45.77   
Vide Forlin  1999  Upsala Simsällskap            45.97   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            48.10   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            48.44   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            50.59   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            51.73   
10  Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            53.61   
11  Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            55.10   
12  Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            58.17   
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:34.17   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:38.20   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            1:36.96   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            1:30.37   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:34.66   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            26.75   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            29.53   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            30.28   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            32.87   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            32.97   
Katerina Tsantaridou  2004  Upsala Simsällskap            33.59   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            34.60   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            35.63   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            36.37   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            28.08   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            29.53   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            31.94   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            33.57   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            29.89   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            30.07   
Heidi Salazar Barrueta  2001  Upsala Simsällskap            31.48   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            31.51   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            32.60   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            26.69   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            34.21   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            28.55   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            29.30   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            39.18   
Andreas Savin  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            26.05   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            26.76   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            28.77   
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            30.41   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            33.39   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            25.57   
Gustav Delawyer  2001  Upsala Simsällskap            25.78   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            25.83   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            27.78   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            28.31   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            29.59   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            29.90   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            30.51   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            31.79   
10  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            32.01   
11  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            32.84   
12  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            34.04   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            22.07   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            26.20   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap            27.97   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            53.73   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            53.91   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            55.17   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            56.27   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            57.18   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            57.41   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            59.34   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            1:01.63   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            50.01   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            52.20   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            52.50   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            53.03   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            53.95   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            54.19   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            54.35   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            56.77   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            56.80   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            46.55   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            50.13   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            50.89   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            51.19   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            52.32   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            52.70   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            53.31   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            54.09   
Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            55.20   
10  Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            55.63   
11  Katrin Lóa Hafsteinsdottir  2000  Upsala Simsällskap            56.01   
12  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            56.23   
13  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            56.55   
14  Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            57.32   
15  Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            57.76   
16  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            57.88   
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            1:03.90   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            59.58   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            53.38   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            59.41   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            59.67   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            59.69   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:00.90   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:03.28   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            48.31   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            49.38   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            49.66   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            49.84   
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            52.13   
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            52.93   
Artin Fazeli  1999  Upsala Simsällskap            54.22   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            54.90   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            55.43   
10  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            56.88   
11  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            56.96   
12  Vide Forlin  1999  Upsala Simsällskap            57.49   
13  Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            58.13   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            1:51.32   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            1:35.31   
Filippa Stöllman-Starlander  2000  Upsala Simsällskap            1:46.10   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:51.08   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            1:38.22   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:44.13   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            1:45.48   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            23.29   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            26.56   
Ive Fröman  2003  Upsala Simsällskap            27.82   
Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            28.26   
Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            28.59   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            31.06   
Vendela Lyttkens  2003  Upsala Simsällskap            31.55   
Katerina Tsantaridou  2004  Upsala Simsällskap            35.37   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lisa Nystrand  2006  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            23.17   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            24.19   
Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            25.11   
Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            25.56   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            28.14   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            20.74   
Teresia Freeney  2001  Upsala Simsällskap            21.11   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            23.22   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            23.78   
Heidi Salazar Barrueta  2001  Upsala Simsällskap            24.46   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            27.16   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            28.45   
Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            30.73   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Miller  1999  Upsala Simsällskap            19.50   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            20.62   
Liga Barisa  1999  Upsala Simsällskap            21.21   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            22.45   
Cecilia Berg  2000  Upsala Simsällskap            24.15   
Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            24.38   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            24.95   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            27.79   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            26.11   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            26.70   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            26.85   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Upsala Simsällskap            20.52   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            24.09   
Simon Granelli  2002  Upsala Simsällskap            26.34   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            31.86   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsällskap            20.32   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            21.55   
David Wenngren  2001  Upsala Simsällskap            21.65   
Nikolai Georgiev  2001  Upsala Simsällskap            21.91   
Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            22.78   
Gustav Delawyer  2001  Upsala Simsällskap            23.50   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            24.21   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            24.51   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            24.73   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            27.09   
11  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            28.57   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Wahlsten-Wissäng  1999  Upsala Simsällskap            17.39   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            20.23   
Christopher Thulin  1998  Upsala Simsällskap            20.77   
Andrejs Lejietis  2000  Upsala Simsällskap            22.08   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            22.31   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            23.47   
Artin Fazeli  1999  Upsala Simsällskap            24.29   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            24.81   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            45.24   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            45.87   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            46.61   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            48.12   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            48.39   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            51.42   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            52.49   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            44.17   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            45.07   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            45.76   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            45.95   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            46.22   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            47.15   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            47.45   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            41.39  EXTRA 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Stöllman-Starlander  2000  Upsala Simsällskap            39.86   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            40.28   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            43.01   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            43.40   
Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            43.75   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            43.78   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            44.17   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            44.60   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            45.62   
10  Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            45.67   
11  Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            45.85   
12  Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            46.32   
13  Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            51.09   
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Katrin Lóa Hafsteinsdottir  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            51.15   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            37.92   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            46.71   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            47.83   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            41.17   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            41.94   
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            44.51   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            44.58   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            48.40   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            52.77   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            1:02.89   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            36.67   
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            38.43   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            38.85   
Jesper Bolin  1999  Upsala Simsällskap            39.23   
Vide Forlin  1999  Upsala Simsällskap            39.60   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            40.30   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            41.16   
Simon Hanson  2000  Upsala Simsällskap            43.36   
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            46.36   
10  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            46.93   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            1:21.21   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            1:23.08   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            1:25.55   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            1:30.38   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:37.41   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            1:22.16   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:24.69   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            1:25.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  04 mars 2012 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:53