Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  04 december 2011   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:38   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 december 2011         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    44.14        1:38.20   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap    47.34        1:38.55   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    45.05        1:39.80   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap    1:39.98        1:39.98   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap    51.07        1:43.42   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    1:43.67        1:43.67   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    48.38        1:48.58   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    44.09        1:37.19   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    46.72        1:44.78   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    49.68        1:46.50   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    51.94        1:48.46   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            21.66   
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            22.97   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            26.08   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            26.11   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            26.31   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            26.75   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            28.64   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            20.21   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            23.35   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            27.24   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            27.29   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            28.22   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            29.95   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            31.57   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            45.40   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            49.10   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            50.06   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            50.40   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            56.11   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            44.18   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            47.40   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            50.46   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            51.68   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap    46.35        1:41.78   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            24.22   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            24.35   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            24.74   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            24.78   
Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            24.79   
Ella Bredenberg  2001  Upsala Simsällskap            26.11   
Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            26.63   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            26.75   
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            26.78   
10  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            27.05   
11  Heidi Salazar Barrueta  2001  Upsala Simsällskap            27.68   
12  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            27.99   
13  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            28.49   
14  Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            28.72   
15  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            29.55   
16  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            29.59   
17  Yasmin Mehho  2001  Upsala Simsällskap            33.09   
18  Katerina Tsantaridou  2004  Upsala Simsällskap            34.37   
19  Vanessa Shiva  2003  Upsala Simsällskap            35.07   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Sara Mostafa  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            23.48   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            24.44   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            26.37   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            26.63   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            26.65   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            27.38   
Hussein Mehho  2003  Upsala Simsällskap            28.21   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            28.28   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            28.49   
10  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            28.92   
11  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            29.00   
12  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            30.59   
13  Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            30.67   
14  Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            31.32   
15  Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            32.56   
16  Artin Fazeli  1999  Upsala Simsällskap            32.83   
17  Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            34.23   
18  Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            34.63   
19  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            38.89   
Dorco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Henning Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Rickard Öhman  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            42.66   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            46.21   
Filippa Stöllman-Starlander  2000  Upsala Simsällskap            48.01   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            48.46   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            48.59   
Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            48.61   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            48.92   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            49.47   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            50.04   
10  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            50.48   
11  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            50.68   
12  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            51.34   
13  Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            51.64   
14  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            51.65   
15  Mathilda Johansson  2000  Upsala Simsällskap            52.17   
16  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            52.37   
17  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            52.67   
18  Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            52.90   
19  Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            53.84   
20  Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            53.97   
21  Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            54.14   
22  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            54.56   
23  Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            55.07   
24  Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            55.35   
25  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            55.39   
26  Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            55.42   
27  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            55.65   
28  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            55.70   
29  Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            55.90   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            45.75   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            45.78   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            45.97   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            46.39   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            47.75   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            47.82   
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            48.92   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            50.32   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            50.63   
10  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            51.12   
11  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            52.04   
12  Carl Smitternberg  2000  Upsala Simsällskap            52.07   
13  Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            52.50   
14  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            52.52   
15  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            53.94   
16  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            54.67   
17  Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            59.73   
18  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            59.91   
19  Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            1:00.71   
20  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            1:02.43   
21  Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            1:04.22   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Tor Billinger  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    46.15        1:38.34   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap    47.48        1:38.81   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            25.28   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            25.62   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            25.98   
Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            26.07   
Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            26.28   
Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            26.31   
Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            26.52   
Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            26.55   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            26.75   
10  Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            26.87   
11  Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            28.31   
12  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            28.67   
13  Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            28.90   
14  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            29.38   
15  Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            29.56   
16  Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            29.65   
17  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            29.84   
18  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            29.99   
19  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            33.41   
20  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            34.85   
21  Esther Svensson  2003  Upsala Simsällskap            35.22   
22  Yasmin Mehho  2001  Upsala Simsällskap            35.48   
23  Isabelle Qvist  2002  Upsala Simsällskap            35.89   
Gudfinna Eiriksdottir  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Sara Mostafa  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Fanny Bergström  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Katerina Tsantaridou  2004  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vanessa Shiva  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Artin Fazeli  1999  Upsala Simsällskap            25.76   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            27.06   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            27.97   
Hussein Mehho  2003  Upsala Simsällskap            28.61   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            28.95   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            29.26   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            29.89   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            30.59   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            30.79   
10  Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            31.30   
11  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            31.42   
12  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            31.46   
13  Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            31.66   
14  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            36.12   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Dorco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Henning Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Tor Billinger  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Alex Buijs  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Carl Smitternberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            48.57   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            49.40   
Filippa Stöllman-Starlander  2000  Upsala Simsällskap            49.96   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            49.98   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            50.10   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            52.11   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            52.20   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            52.22   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            53.41   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            53.54   
11  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            54.06   
12  Mathilda Johansson  2000  Upsala Simsällskap            54.07   
13  Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            54.09   
14  Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            54.62   
15  Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            54.89   
16  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            56.21   
17  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            56.65   
18  Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            56.84   
19  Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            56.85   
20  Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            57.39   
21  Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            57.47   
22  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            57.83   
23  Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            57.93   
24  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            58.33   
25  Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            58.85   
26  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            1:00.29   
27  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            1:01.30   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            50.25   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            52.02   
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            54.77   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            55.24   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            55.94   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            56.75   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            57.15   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            58.17   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            58.92   
10  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            59.08   
11  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            1:00.04   
12  Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            1:01.98   
13  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:03.97   
14  Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            1:05.08   
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    49.71        1:48.89   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap    50.25        1:52.84   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap    46.43        1:39.49   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap    47.21        1:40.18   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ingvild Lund-Riise  1999  Upsala Simsällskap            18.83   
Linn Heskeyahu  2000  Upsala Simsällskap            20.22   
Nikita Larsson  2001  Upsala Simsällskap            20.78   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            21.21   
Tullia Jakobsson  2001  Upsala Simsällskap            21.60   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            22.46   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            23.10   
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            23.43   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            23.76   
10  Emma Norin  2002  Upsala Simsällskap            24.23   
11  Kolbrun Sif Hafsteinsdottir  2003  Upsala Simsällskap            24.27   
12  Pia Ecke  1999  Upsala Simsällskap            24.89   
13  Anna Lithell  2001  Upsala Simsällskap            24.96   
14  Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            25.02   
15  Amanda Sundqvist  2002  Upsala Simsällskap            25.08   
16  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            25.26   
16  Vera Hänsch Mauritzson  2002  Upsala Simsällskap            25.26   
18  Maria Zandieh  1999  Upsala Simsällskap            25.99   
19  Hedda Fransson  2001  Upsala Simsällskap            27.12   
20  Hanna Lawyer  2002  Upsala Simsällskap            27.14   
21  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            27.43   
22  Hannah Burak  2001  Upsala Simsällskap            27.91   
23  Ebba Johansson  2003  Upsala Simsällskap            28.09   
24  Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            28.58   
25  Clara Gudfastsson  2002  Upsala Simsällskap            28.84   
26  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            29.75   
27  Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            33.40   
28  Yasmin Mehho  2001  Upsala Simsällskap            33.81   
29  Fanny Bergström  2003  Upsala Simsällskap            34.15   
30  Vanessa Shiva  2003  Upsala Simsällskap            36.57   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Mercedes Schön  2003  Upsala Simsällskap            DNS   
Sara Mostafa  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Irma Dahlbom  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            20.44   
Elias Norlin  2000  Upsala Simsällskap            20.93   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            23.25   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            24.09   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            24.76   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            24.81   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            24.93   
Elliot Holmgren  2003  Upsala Simsällskap            25.32   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            25.37   
10  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            25.96   
11  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            26.58   
12  Artin Fazeli  1999  Upsala Simsällskap            26.70   
13  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            27.04   
14  Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            28.74   
15  Hussein Mehho  2003  Upsala Simsällskap            28.88   
16  Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            29.34   
17  Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            30.54   
18  Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            32.29   
19  Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            32.49   
20  Elias Gembäck  2003  Upsala Simsällskap            36.01   
21  Joel Fischer  2003  Upsala Simsällskap            41.80   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Dorco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Henning Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Lucas Enroth  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            38.92   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            39.92   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            40.08   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            40.75   
Filippa Stöllman-Starlander  2000  Upsala Simsällskap            40.98   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            41.98   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            43.41   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            43.88   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            44.61   
10  Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            45.34   
11  Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            45.37   
12  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            45.68   
13  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            45.79   
14  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            46.45   
15  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            47.91   
16  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            48.78   
17  Erika Webrink  2000  Upsala Simsällskap            48.80   
18  Mathilda Johansson  2000  Upsala Simsällskap            48.81   
19  Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            48.91   
20  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            49.76   
21  Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            49.86   
22  Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            50.03   
23  Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            53.59   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            39.64   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            41.73   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            42.66   
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            42.70   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            43.24   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            43.66   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            43.84   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            44.15   
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            44.18   
10  Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            45.38   
11  Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            45.57   
12  Carl Smitternberg  2000  Upsala Simsällskap            45.64   
13  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            46.46   
14  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            48.63   
15  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            49.94   
16  Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            51.88   
17  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            53.90   
18  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            1:00.41   
19  John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:04.14   
20  Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            1:18.75   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Tor Billinger  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap    40.53        1:24.09   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap    39.90        1:27.54   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    41.49        1:31.42   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    39.51        1:31.54   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap    42.57        1:26.57   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    41.09        1:27.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  04 december 2011 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:38