Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  31 oktober 2011   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 oktober 2011         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    46.67        1:44.20   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap    50.90        1:52.67   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap    54.46        1:52.76   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    49.22        1:38.97   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap    50.05        1:45.42   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    51.65        1:51.92   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    46.76        1:42.74   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap    45.89        1:37.83   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    45.71        1:37.92   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap    47.69        1:38.48   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    47.58        1:39.06   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap    50.94        1:47.47   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            23.11   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            30.68   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            23.23   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            26.80   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            21.86   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            23.09   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            20.33   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            20.51   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            20.73   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            22.20   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            22.32   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            26.61   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            30.66   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            20.33   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            20.57   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            22.60   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            24.67   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            50.66   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            48.78   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            49.29   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            49.37   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            49.96   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            46.20   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            25.45   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            25.70   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            27.42   
Sara Mostafa  2002  Upsala Simsällskap            28.20   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            28.90   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            30.01   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            23.90   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            24.83   
Hedda Sundberg  2001  Upsala Simsällskap            25.25   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            26.42   
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            27.10   
Isabella Sollenbring  2001  Upsala Simsällskap            27.51   
Filippa Abrahamsson  2001  Upsala Simsällskap            27.91   
Yasmin Mehho  2001  Upsala Simsällskap            36.85   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katrin Lóa Hafsteinsdotti  2000  Upsala Simsällskap            25.11   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            23.28   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            25.29   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            27.57   
Emelie Naimi  1999  Upsala Simsällskap            28.72   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            25.89   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            27.62   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            28.76   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            29.12   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            29.47   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            30.16   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            31.58   
Hussein Mehho  2003  Upsala Simsällskap            32.25   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            32.26   
10  Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            35.03   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            25.39   
Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            27.00   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            27.12   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            27.16   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            28.75   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            29.14   
Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            29.49   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            30.46   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            30.69   
10  Elias Jai  2001  Upsala Simsällskap            31.02   
11  Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            36.64   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            22.89   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            24.09   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            25.45   
Tor Billinger  2000  Upsala Simsällskap            25.61   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            26.03   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            26.85   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henning Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            36.08   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            51.68   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            52.04   
Kolbrun Sif Hafsteinsdott  2003  Upsala Simsällskap            53.57   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            54.85   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            57.01   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            58.76   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            48.78   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            51.10   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            51.97   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            52.00   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            52.58   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            44.77   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            46.47   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            47.64   
Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            48.72   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            49.27   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            51.20   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            51.44   
Filippa Stöllman-Starland  2000  Upsala Simsällskap            51.72   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            44.46   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            45.69   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            45.73   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            49.17   
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            49.25   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            50.63   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            59.73   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            48.10   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            51.14   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            53.65   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            49.87   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            54.72   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            55.67   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:00.41   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            1:04.93   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            45.46   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            46.72   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            48.40   
Carl Smitternberg  2000  Upsala Simsällskap            54.72   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            39.96   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            45.01   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            46.91   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            47.89   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            50.65   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            52.72   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            26.36   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            27.17   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            28.59   
Kolbrun Sif Hafsteinsdott  2003  Upsala Simsällskap            29.95   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            31.53   
Sara Mostafa  2002  Upsala Simsällskap            32.04   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            36.56   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            27.98   
Hedda Sundberg  2001  Upsala Simsällskap            29.27   
Filippa Abrahamsson  2001  Upsala Simsällskap            30.38   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            30.80   
Yasmin Mehho  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            25.07   
Katrin Lóa Hafsteinsdotti  2000  Upsala Simsällskap            26.21   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            26.82   
Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            28.43   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            25.45   
Emelie Naimi  1999  Upsala Simsällskap            26.34   
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            29.09   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            28.36   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            28.60   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            30.55   
Isak Gyllenstrand  2002  Upsala Simsällskap            30.65   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            30.90   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            35.52   
Max Pekar  2003  Upsala Simsällskap            37.68   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hussein Mehho  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            23.98   
Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            27.51   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            27.74   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            28.86   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            28.98   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            29.35   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            31.36   
Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            35.94   
Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            40.37   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            26.34   
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            26.60   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            27.37   
Tor Billinger  2000  Upsala Simsällskap            29.66   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            31.87   
Carl Smitternberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henning Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            37.48   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            55.05   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            57.16   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            58.82   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            51.35   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            51.59   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            53.01   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            53.58   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            53.65   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            54.36   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            57.55   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            57.75   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            57.87   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            50.39   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            54.49   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            54.66   
Mathilda Johansson  2000  Upsala Simsällskap            55.41   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            55.49   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            56.48   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            1:04.63   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Filippa Stöllman-Starland  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            49.81   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            50.04   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            52.95   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            55.03   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            55.47   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            57.63   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            54.74   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            59.40   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            59.17   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            59.65   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:02.34   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:07.96   
Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            1:11.02   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            1:16.16   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            56.47   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            56.61   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            58.77   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            45.67   
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap            50.96   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            51.74   
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            52.21   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            53.07   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            57.58   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap    49.65        1:48.20   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap    47.78        1:42.38   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap    49.97        1:46.61   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            22.09   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            23.76   
Kolbrun Sif Hafsteinsdott  2003  Upsala Simsällskap            25.15   
Sara Nyholm  2002  Upsala Simsällskap            26.09   
Sara Mostafa  2002  Upsala Simsällskap            28.76   
Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap            30.04   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            30.34   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            21.59   
Filippa Abrahamsson  2001  Upsala Simsällskap            22.47   
Djamila Mamedova  2001  Upsala Simsällskap            23.45   
Hedda Sundberg  2001  Upsala Simsällskap            24.08   
Harriet Hellberg  2001  Upsala Simsällskap            24.34   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsällskap            24.48   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            25.12   
Yasmin Mehho  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katrin Lóa Hafsteinsdotti  2000  Upsala Simsällskap            22.63   
Josefin Lustig  2000  Upsala Simsällskap            31.06   
Maja Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marianna Dinopoulos  1999  Upsala Simsällskap            18.81   
Mimmi Olsson  1998  Upsala Simsällskap            21.94   
Haua Mohamud  1997  Upsala Simsällskap            25.91   
Emelie Naimi  1999  Upsala Simsällskap            26.64   
Mathilda Lindblad  1999  Upsala Simsällskap            26.74   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            20.96   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            23.00   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            23.82   
Arian Nikche  2003  Upsala Simsällskap            25.36   
Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            26.83   
Hussein Mehho  2003  Upsala Simsällskap            28.06   
Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            30.32   
Martin Bill  2003  Upsala Simsällskap            30.54   
Sebastian Bergwall  2003  Upsala Simsällskap            33.21   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Sverker  2001  Upsala Simsällskap            19.63   
Carl Botling  2001  Upsala Simsällskap            22.47   
Elias Jai  2001  Upsala Simsällskap            24.03   
Karl Nordström  2001  Upsala Simsällskap            25.09   
Albert Löfling  2001  Upsala Simsällskap            25.25   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            25.52   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            25.70   
Thor Chumakonde  2001  Upsala Simsällskap            25.90   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            26.70   
10  Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            26.86   
11  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap            28.96   
12  Carl Dahlin  2001  Upsala Simsällskap            30.77   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Ryberg  2000  Upsala Simsällskap            21.05   
Jonathan Douib  2000  Upsala Simsällskap            21.26   
Thomas Högman  2000  Upsala Simsällskap            22.32   
Victor Liljeqvist  2000  Upsala Simsällskap            25.49   
Guillermo Chumakonde  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henning Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            29.68   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            44.82   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            47.77   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            48.04   
Thea Fryknäs  2002  Upsala Simsällskap            51.79   
Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            57.79   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            46.67   
Elika Irajpour  2001  Upsala Simsällskap            46.69   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            47.05   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            47.55   
Gisela Lind  2001  Upsala Simsällskap            47.83   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            41.66   
Jenny Rönnbladh  2000  Upsala Simsällskap            43.23   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            43.70   
Filippa Stöllman-Starland  2000  Upsala Simsällskap            44.12   
Anja Zhou  2000  Upsala Simsällskap            44.21   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            44.78   
Andrea-Linn Liu Lundkvist  2000  Upsala Simsällskap            45.05   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            50.40   
Mathilda Johansson  2000  Upsala Simsällskap            51.88   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Greta Engvall  1999  Upsala Simsällskap            38.49   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            39.18   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            40.56   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            41.56   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            49.61   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            40.21   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            48.66   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            46.08   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            47.76   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            51.03   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            1:01.69   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            1:12.30   
Ali Malek  2001  Upsala Simsällskap            1:19.79   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            41.78   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            41.85   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            47.75   
Carl Smitternberg  2000  Upsala Simsällskap            50.79   
Tor Billinger  2000  Upsala Simsällskap            51.92   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            37.74   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            42.50   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            43.21   
Axel Berg  1999  Upsala Simsällskap            43.71   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            44.39   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap    43.11        1:33.51   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap    41.21        1:25.96   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap    42.07        1:26.24   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap    38.09        1:23.43   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap    41.09        1:28.04   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    42.18        1:29.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  31 oktober 2011 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  10:24