Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  05 december 2010   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:37   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-12-05         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            1:42.07   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            1:52.06   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            2:02.06   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Elmquist  1999  Upsala Simsällskap            1:44.72   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            1:51.35   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            1:33.65   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            1:37.15   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            1:37.95   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            1:39.41   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            1:43.82   
Linnéa Elmquist  1998  Upsala Simsällskap            1:50.64   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            1:53.24   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            1:55.92   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            1:56.69   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            1:43.09   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            1:50.94   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            2:01.42   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            1:47.98   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            2:00.38   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hussein Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            1:31.17   
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            1:32.66   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            1:33.95   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:34.38   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:34.40   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            1:37.77   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            1:39.95   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            1:48.74   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:53.02   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            22.32   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            26.24   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            20.63   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            22.18   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            28.89   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            22.17   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            22.57   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            27.01   
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            20.94   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap            18.64   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            23.77   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            51.94   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            43.88   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            46.80   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            50.50   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            52.77   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            50.52   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            55.89   
Hussein Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            1:37.80   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            26.72   
Isabelle Jonsson  2001  Upsala Simsällskap            26.73   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            27.16   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            27.29   
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            27.52   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            27.80   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            28.88   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            29.99   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            32.06   
10  Anna Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            35.49   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Gardethor  2000  Upsala Simsällskap            27.32   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            28.55   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            25.36   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melten Mavi  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            25.79   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            25.82   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            26.53   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            28.76   
Vidar Lundgren  2002  Upsala Simsällskap            28.76   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            28.90   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            31.12   
Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            31.23   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            32.39   
10  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            35.36   
11  Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            36.49   
12  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            38.32   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            31.76   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            32.18   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            20.94   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            25.79   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            29.16   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            54.58   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            56.44   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            56.46   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            57.96   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            45.82   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            50.18   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            50.82   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            51.34   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            53.64   
Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            54.53   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            1:00.17   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            1:00.37   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            46.10   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            48.56   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            50.47   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            51.28   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            56.15   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            45.32   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            46.77   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            47.42   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            48.60   
Emely Vesvre  1997  Upsala Simsällskap            48.96   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            49.21   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            49.48   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            49.68   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            50.94   
10  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            51.34   
11  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            54.59   
12  Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            58.44   
13  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            1:03.34   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            49.00   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            51.60   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            53.56   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            55.30   
Nikola Rajic  2002  Upsala Simsällskap            55.30   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            47.87   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            50.76   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            54.33   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            56.13   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            58.48   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            48.51   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            49.77   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            49.98   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            50.98   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            51.33   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hussein Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            40.40   
Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap            43.22   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            44.78   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            49.26   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            49.48   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            50.13   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            50.95   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            51.54   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            53.57   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            1:39.05   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            1:34.79   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            1:36.28   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            1:36.53   
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            1:39.81   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            26.89   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            28.47   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            28.49   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            29.98   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            30.52   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            30.56   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            31.47   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            35.12   
Anna Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            39.48   
Isabelle Jonsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            28.59   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            29.05   
Felicia Gardethor  2000  Upsala Simsällskap            31.48   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            32.78   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            26.55   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            26.94   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            27.93   
Melten Mavi  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            26.70   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            30.16   
Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            30.35   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            30.37   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            30.50   
Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            31.59   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            32.03   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            33.45   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            34.11   
10  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            34.15   
11  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            38.87   
12  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            39.07   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            29.39   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            29.76   
Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            34.35   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            25.82   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            28.30   
Philip Wouda  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            24.16   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            52.38   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            56.44   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            58.38   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            58.60   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            1:03.68   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            1:04.71   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            1:06.07   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            49.83   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            52.74   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            57.07   
Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            59.58   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            59.63   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            59.83   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Elmquist  1999  Upsala Simsällskap            53.96   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            55.09   
Greta Engwall  1999  Upsala Simsällskap            55.90   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            56.66   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            57.02   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            57.44   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            48.23   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            48.88   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            49.22   
Linnéa Elmquist  1998  Upsala Simsällskap            52.22   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            52.27   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            53.20   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            53.71   
Emely Vesvre  1997  Upsala Simsällskap            55.30   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            56.09   
10  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            57.28   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:04.28   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            52.01   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            52.19   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            56.71   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            51.76   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            53.56   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            54.78   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            55.89   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:01.49   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap            42.90   
Hussein Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            44.70   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            47.56   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            49.28   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            49.48   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            49.81   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            50.30   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            50.90   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            51.83   
10  Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            51.85   
11  David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            53.36   
12  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            59.30   
13  Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:01.66   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            1:54.51   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            1:41.96   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            1:46.04   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            1:46.38   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            1:46.48   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:49.15   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            1:49.17   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:49.86   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Jonsson  2001  Upsala Simsällskap            23.89   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            23.91   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            24.33   
Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            24.64   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            24.76   
Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            25.67   
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            26.64   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            28.24   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            28.90   
10  Sara Mostafa  2002  Upsala Simsällskap            29.27   
11  Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            34.01   
12  Anna Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            37.80   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            20.92   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            22.59   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            23.61   
Felicia Gardethor  2000  Upsala Simsällskap            25.44   
Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            25.95   
Cloe Vesvre  2000  Upsala Simsällskap            27.12   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            20.23   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            26.58   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            23.63   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            22.31   
Nikola Rajic  2002  Upsala Simsällskap            23.43   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            24.28   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            24.80   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            25.70   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            27.49   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            27.81   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            28.41   
Vidar Lundgren  2002  Upsala Simsällskap            28.99   
10  Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            29.17   
11  Simon Uggla  2002  Upsala Simsällskap            29.53   
12  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            30.85   
13  Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            31.07   
14  Axel Domeij  2003  Upsala Simsällskap            31.08   
15  Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            35.18   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
John Carlsson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ken Rönnkvist  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tord Billinger  2000  Upsala Simsällskap            23.89   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            24.78   
Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            28.40   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            20.31   
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            26.58   
Philip Wouda  1999  Upsala Simsällskap            31.26   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            20.07   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            23.38   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            44.31   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            45.88   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            48.01   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            51.76   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            52.47   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            53.20   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            42.70   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            45.05   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            49.72   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            51.53   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Elmquist  1999  Upsala Simsällskap            41.49   
Greta Engwall  1999  Upsala Simsällskap            44.27   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            44.67   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            44.92   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            47.93   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            41.68   
Linnéa Elmquist  1998  Upsala Simsällskap            41.83   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            42.03   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            42.09   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            42.10   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            42.49   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            43.25   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            43.39   
Emely Vesvre  1997  Upsala Simsällskap            43.78   
10  Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            44.60   
11  Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            44.99   
12  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            48.01   
13  Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            48.43   
14  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            53.36   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            45.42   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            48.91   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            41.70   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            44.01   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            45.87   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            52.31   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            40.98   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            42.69   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            43.61   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            46.23   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            46.81   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hussein Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            32.76   
Oscar Söderström  1994  Upsala Simsällskap            33.64   
David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            40.48   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            40.88   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            41.02   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            41.53   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            42.02   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            42.05   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            43.59   
10  Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            44.33   
11  Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            44.60   
12  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            45.83   
13  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            49.26   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            1:20.63   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            1:25.27   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            1:29.81   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            1:21.05   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            1:31.29   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            1:34.83   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            1:21.91   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:22.42   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            1:22.66   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            1:22.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  05 december 2010 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:37