Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  17 oktober 2010   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:22   
  Arrangör  US         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-10-17         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    43.16        1:34.63   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap    45.89        1:38.31   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    47.69        1:40.02   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    44.89        1:42.26   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap    50.26        1:43.61   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    53.37        1:50.63   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap    52.18        1:51.83   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap    44.61        1:33.44   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap    44.72        1:35.05   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap    47.82        1:39.09   
Hussain Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            20.81   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            21.79   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            22.28   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            23.26   
Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            24.30   
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            24.99   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            25.08   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            25.86   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            28.99   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            19.97   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            21.51   
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            24.63   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            25.75   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            26.35   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            26.95   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            28.40   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            46.32   
Linnéa Elmquist  1998  Upsala Simsällskap            48.69   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            53.04   
Fia Elmquist  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            47.93   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    46.56        1:42.80   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            22.37   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            22.58   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            24.27   
Emely Vesvre  1997  Upsala Simsällskap            24.44   
Elin Wahlsten  2000  Upsala Simsällskap            24.73   
Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            26.06   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            26.41   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            26.46   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            26.70   
10  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            26.91   
11  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            27.04   
12  Nikita Boulonois  2001  Upsala Simsällskap            27.89   
13  Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            28.18   
14  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            28.21   
15  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            28.25   
16  Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            28.49   
17  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            29.77   
18  Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            29.82   
19  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            29.91   
20  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            33.64   
21  Anna Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            36.45   
Malla Myrelid  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            22.63   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            23.34   
Nikola Rajic  2002  Upsala Simsällskap            25.50   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            25.65   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            26.22   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            26.73   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            26.74   
Isac Norberg  2000  Upsala Simsällskap            26.78   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            27.19   
10  Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            28.17   
11  Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            28.49   
12  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            28.54   
13  Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            29.39   
14  Vidar Lundgren  2002  Upsala Simsällskap            29.60   
15  Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            29.79   
16  Edvin Svantesson  1998  Upsala Simsällskap            29.82   
17  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            29.86   
18  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            30.87   
19  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            31.79   
20  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            33.61   
21  Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            34.58   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            45.11   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            45.87   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            46.28   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            46.41   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            47.02   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            47.50   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            47.50   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            48.02   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            48.11   
10  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            48.51   
11  Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            48.94   
12  Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            49.36   
13  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            50.59   
14  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            50.65   
15  Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            51.29   
16  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            51.37   
17  Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            51.99   
18  Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            52.23   
19  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            52.83   
20  Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            53.02   
21  Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            53.75   
22  Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            53.81   
23  Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            54.07   
24  Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            55.11   
25  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            55.96   
26  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            56.04   
27  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            56.07   
28  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            56.11   
29  Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            56.56   
30  Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            58.00   
31  Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            58.30   
32  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            58.33   
33  Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            58.44   
34  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            1:03.94   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            44.42   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            44.63   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            46.62   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            47.52   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            48.32   
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            51.31   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            51.36   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            51.72   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            51.94   
10  Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            52.12   
11  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            52.43   
12  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            52.81   
13  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            52.95   
14  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            53.68   
15  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            53.78   
16  Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            53.84   
17  Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            54.87   
18  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            55.41   
19  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            55.96   
20  Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            1:00.51   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
Hussain Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    47.11        1:35.79   
Fia Elmquist  1999  Upsala Simsällskap    50.54        1:45.31   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Elmquist  1999  Upsala Simsällskap            25.07   
Elin Wahlsten  2000  Upsala Simsällskap            25.82   
Emely Vesvre  1997  Upsala Simsällskap            26.20   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            26.44   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            27.59   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            27.63   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            27.68   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            27.87   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            27.93   
10  Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            28.12   
11  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            28.63   
12  Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            28.65   
13  Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            28.73   
14  Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            28.95   
15  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            29.09   
16  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            29.93   
17  Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            29.95   
18  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            30.04   
19  Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            30.10   
20  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            30.59   
21  Nikita Boulonois  2001  Upsala Simsällskap            31.50   
22  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            31.59   
23  Anna Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            36.34   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            24.23   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            24.72   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            27.61   
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            27.88   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            28.61   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            28.72   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            28.86   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            29.63   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            30.24   
10  Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            30.27   
11  Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            31.37   
12  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            31.43   
13  Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            32.15   
14  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            32.55   
15  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            32.59   
16  Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            32.87   
17  Edvin Svantesson  1998  Upsala Simsällskap            32.90   
18  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            33.73   
19  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            36.48   
20  Albin Lötberg  2001  Upsala Simsällskap            41.30   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            48.95   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            49.68   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            49.99   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            50.56   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            51.92   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            52.09   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            52.39   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            52.63   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            52.71   
10  Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            52.82   
11  Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            53.21   
12  Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            53.27   
13  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            53.32   
14  Linnéa Elmquist  1998  Upsala Simsällskap            53.33   
15  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            53.67   
16  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            55.02   
17  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            56.50   
18  Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            56.90   
19  Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            57.85   
20  Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            58.33   
21  Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            59.10   
22  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            59.84   
23  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            1:00.22   
24  Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            1:00.50   
25  Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            1:00.89   
26  Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            1:01.91   
27  Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            1:03.66   
28  Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            1:05.52   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            47.19   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            48.90   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            50.13   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            51.28   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            51.91   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            53.13   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            54.36   
Simon Krabbe  1998  Upsala Simsällskap            54.71   
David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            55.79   
10  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            55.94   
11  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            56.13   
12  Isac Norberg  2000  Upsala Simsällskap            56.43   
13  Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            56.53   
14  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            57.33   
15  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            58.10   
16  Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            59.47   
17  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            1:01.11   
18  Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:02.69   
19  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            1:04.70   
Hussain Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    48.86        1:41.99   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap    48.95        1:44.78   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    53.79        1:50.77   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    58.22        2:00.59   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap    45.78        1:38.37   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap    47.49        1:38.96   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap    49.89        1:45.61   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap    48.34        1:49.64   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap    52.79        1:50.30   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emely Vesvre  1997  Upsala Simsällskap            18.34   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            20.13   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            21.91   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            21.93   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            22.34   
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            23.24   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            23.70   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            24.24   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            25.04   
10  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            25.30   
11  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            25.35   
12  Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            25.48   
13  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap            25.60   
14  Nikita Boulonois  2001  Upsala Simsällskap            25.95   
15  Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            26.49   
16  Paulina Öhlund  2002  Upsala Simsällskap            26.61   
17  Victoria Cantar  2002  Upsala Simsällskap            27.27   
18  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            29.34   
19  Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            33.40   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            20.04   
Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap            20.18   
Mikael Amiri  1998  Upsala Simsällskap            20.34   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            21.72   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            21.97   
Isac Norberg  2000  Upsala Simsällskap            23.58   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            23.86   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            23.98   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            24.11   
10  Darco Zinedrou  1999  Upsala Simsällskap            24.64   
11  Edvin Svantesson  1998  Upsala Simsällskap            24.66   
12  Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            25.42   
13  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            26.24   
14  Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            26.72   
15  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            27.23   
16  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            27.51   
17  Nikola Rajic  2002  Upsala Simsällskap            28.24   
18  Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            28.26   
19  Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsällskap            28.98   
20  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            28.99   
21  Philip Wouda  1999  Upsala Simsällskap            30.53   
22  Felix Pekar  2001  Upsala Simsällskap            30.73   
23  Vidar Lundgren  2002  Upsala Simsällskap            30.80   
24  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            31.53   
25  Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            32.83   
26  Ivan Grigoriev  2001  Upsala Simsällskap            35.95   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            39.28   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            39.59   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            40.68   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            41.04   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            41.89   
Fia Elmquist  1999  Upsala Simsällskap            42.25   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            42.25   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            42.92   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            42.95   
10  Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            43.26   
11  Linnéa Elmquist  1998  Upsala Simsällskap            43.35   
12  Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            43.65   
13  Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            43.66   
14  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            44.95   
15  Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            45.52   
16  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            46.25   
17  Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            46.92   
18  Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            46.99   
19  Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            47.18   
20  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            47.71   
21  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            47.81   
22  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            48.27   
23  Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            50.82   
24  Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            51.44   
25  Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            52.60   
26  Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            52.76   
27  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            52.91   
28  Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            53.09   
29  Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            55.21   
30  Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            56.52   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            42.02   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            42.49   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            42.98   
David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            43.73   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            44.06   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            44.22   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            44.30   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            44.56   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            44.95   
10  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            45.17   
11  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            45.57   
12  Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            46.11   
13  Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            46.54   
14  Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            46.95   
15  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            47.03   
16  Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            47.43   
17  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            47.80   
18  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            49.51   
19  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            49.84   
20  Simon Krabbe  1998  Upsala Simsällskap            50.24   
21  Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            50.44   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Hussain Abdallah  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
Isac Norberg  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap    39.26        1:22.54   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    40.42        1:25.53   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    42.09        1:28.27   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap    43.16        1:30.71   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap    38.97        1:22.43   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap    1:24.73        1:24.73   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap    41.61        1:27.97   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  17 oktober 2010 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:22