Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 4    Utskriftsdatum  25 april 2010   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:40   
  Arrangör  US         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            1:34.75   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            1:40.60   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            1:43.67   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            1:51.92   
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            1:53.00   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            1:28.30   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            1:32.35   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            1:33.74   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            1:34.37   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            1:36.19   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            1:39.65   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:42.50   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            1:43.28   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            1:45.34   
10  Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            1:46.51   
11  Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            1:46.57   
12  Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:47.01   
13  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            1:50.14   
14  Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            1:59.84   
15  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            2:05.51   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            1:37.21   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            1:55.47   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            2:02.43   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            1:39.25   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:54.88   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            1:32.32   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            1:34.95   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            1:38.78   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            1:40.64   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            1:44.26   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:46.63   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            1:52.26   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:55.13   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            1:57.57   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            21.38   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            21.74   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            22.17   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            22.29   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            23.65   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            23.84   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            24.34   
Alma Nordquist  1997  Upsala Simsällskap            24.92   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            25.49   
10  Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            25.54   
11  Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            25.92   
12  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            28.42   
13  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            30.12   
Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            30.54   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            25.31   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            34.49   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            20.17   
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            20.31   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            23.19   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            23.57   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            23.70   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            23.93   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            25.15   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            28.85   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            47.99   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap            42.42   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            47.92   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            48.02   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            55.44   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            48.86   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            46.49   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            1:41.78   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            1:39.80   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            1:54.46   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            1:37.90   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            1:40.24   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            1:41.27   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            1:43.65   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            1:48.87   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:52.16   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            1:57.34   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            2:01.44   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            1:39.97   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            1:51.84   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            24.41   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            25.15   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            26.11   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            26.11   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            27.33   
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            27.42   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            27.55   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            27.87   
Elina Andersson  2001  Upsala Simsällskap            28.05   
10  Fannie Lygnegård  2002  Upsala Simsällskap            28.28   
11  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            28.85   
12  Alma Schneiter  2001  Upsala Simsällskap            31.60   
13  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            35.26   
Anna Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Weinberg  2000  Upsala Simsällskap            22.51   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            24.90   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            26.63   
Elin Thörn  2000  Upsala Simsällskap            28.35   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Greta Engwall  1999  Upsala Simsällskap            23.63   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            24.63   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            27.27   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melinda Karagöz  1996  Upsala Simsällskap            24.24   
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            24.57   
Alma Nordquist  1997  Upsala Simsällskap            24.92   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            27.45   
Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            28.68   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            28.92   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            29.38   
Vidar Lundgren  2002  Upsala Simsällskap            30.67   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            31.22   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            33.71   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            23.67   
Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            28.27   
Robin Pettersson  2000  Upsala Simsällskap            32.21   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klas Nordquist  1999  Upsala Simsällskap            26.34   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            24.87   
Martin Guvå  1998  Upsala Simsällskap            26.33   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            33.60   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            59.08   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            51.94   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            55.15   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            55.62   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            57.09   
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            57.11   
Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            1:01.02   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            1:02.44   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            1:02.56   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            47.36   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            47.59   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            47.80   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            50.20   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            51.22   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap            44.31   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            44.48   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            46.31   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            47.10   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            47.85   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            48.04   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            48.26   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            49.97   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            50.20   
10  Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            50.84   
11  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            51.49   
12  Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            51.50   
13  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            51.98   
14  Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            52.77   
15  Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            55.07   
16  Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            56.10   
17  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            59.48   
18  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            1:03.60   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            54.75   
Mattias Börjesson  2001  Upsala Simsällskap            57.77   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            1:01.23   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            52.88   
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            53.04   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            53.86   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            55.43   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            55.48   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            56.05   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            45.78   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            51.25   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            51.71   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            53.40   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            53.60   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            45.06   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            48.07   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            48.41   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            48.79   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            49.41   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            50.27   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            50.58   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            51.14   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            53.74   
10  Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            55.15   
11  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            55.17   
12  Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            55.62   
13  Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            56.88   
14  Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            57.82   
15  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            59.63   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            1:40.31   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            1:30.37   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            1:32.89   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            1:34.87   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            1:38.48   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            1:40.08   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:47.26   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            1:35.11   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            1:34.32   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            1:35.72   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            1:44.34   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            26.85   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            27.57   
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            28.07   
Fannie Lygnegård  2002  Upsala Simsällskap            28.83   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            29.19   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            30.83   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            32.23   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            33.10   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            34.57   
10  Alma Schneiter  2001  Upsala Simsällskap            34.67   
11  Anna Karlsson  2002  Upsala Simsällskap            46.08   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            26.64   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            27.50   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            29.17   
Anna Weinberg  2000  Upsala Simsällskap            30.60   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            32.03   
Elin Thörn  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Greta Engwall  1999  Upsala Simsällskap            27.30   
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            28.10   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Nordquist  1997  Upsala Simsällskap            24.54   
Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            26.27   
Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            27.26   
Melinda Karagöz  1996  Upsala Simsällskap            28.18   
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            28.98   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            30.54   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            29.02   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            29.11   
Mattias Börjesson  2001  Upsala Simsällskap            29.75   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            30.75   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            33.05   
Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            26.84   
Isac Norberg  2000  Upsala Simsällskap            26.98   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            30.40   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            31.47   
Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            34.46   
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Robin Pettersson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            28.59   
Klas Nordquist  1999  Upsala Simsällskap            30.54   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            24.99   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            26.97   
Martin Guvå  1998  Upsala Simsällskap            28.41   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            53.99   
Elina Andersson  2001  Upsala Simsällskap            1:00.24   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            53.05   
Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            53.32   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            54.95   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            55.01   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            55.76   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            58.02   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            1:15.88   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            49.33   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            57.05   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            58.75   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            59.05   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            1:00.31   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            49.55   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            49.73   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            50.14   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            51.51   
Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            52.57   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            53.04   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            53.09   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            53.10   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            53.72   
10  Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            54.11   
11  Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            55.15   
12  Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            56.05   
13  Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            57.54   
14  Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            1:01.75   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            56.09   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            57.58   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            1:00.13   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            1:02.08   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:03.30   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            49.76   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            51.71   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            51.80   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            53.84   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            54.36   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            54.37   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            57.58   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            57.91   
David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            58.75   
10  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            1:00.55   
11  Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:04.89   
12  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            1:08.62   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            1:44.98   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            1:45.04   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            1:45.63   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            1:46.00   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            1:46.65   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            1:47.45   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            1:51.01   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:51.62   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            1:51.94   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            1:53.51   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            1:53.08   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            1:58.30   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            1:59.75   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            1:43.28   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            1:44.29   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            1:46.20   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            1:48.75   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            1:49.46   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            1:53.02   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            2:06.81   
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            22.57   
Martina Mähl  2001  Upsala Simsällskap            22.74   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            23.43   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            23.64   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            26.09   
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            26.39   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            27.85   
Nikita Boulonois  2001  Upsala Simsällskap            27.92   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            28.22   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            29.75   
Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            20.86   
Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            21.90   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            22.98   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            23.98   
Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            24.53   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            24.77   
Elin Thörn  2000  Upsala Simsällskap            26.60   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            22.73   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap            23.73   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            25.00   
Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap            26.57   
Anna Ekstrand  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alma Nordquist  1997  Upsala Simsällskap            20.10   
Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            20.67   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            21.22   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            23.45   
Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            24.53   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            26.79   
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            23.78   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            26.15   
Albert Lövling  2001  Upsala Simsällskap            29.43   
Vidar Lundgren  2002  Upsala Simsällskap            29.91   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            30.16   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            30.62   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            31.23   
Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            32.82   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            20.16   
Isac Norberg  2000  Upsala Simsällskap            23.69   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            24.15   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            26.13   
Robin Pettersson  2000  Upsala Simsällskap            26.77   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tofig Mamedov  1997  Upsala Simsällskap            21.86   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            22.21   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            28.22   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            46.27   
Elina Andersson  2001  Upsala Simsällskap            55.31   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            41.29   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            47.58   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            48.27   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            58.71   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            41.02   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            42.92   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            43.87   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            45.76   
Greta Engwall  1999  Upsala Simsällskap            47.76   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            50.86   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            40.24   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            41.49   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            41.76   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            42.48   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            42.74   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            43.14   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            43.57   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            44.82   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            46.48   
10  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            46.68   
11  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            47.01   
12  Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            47.58   
13  Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            48.87   
14  Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            50.63   
15  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            51.42   
16  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            55.01   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
Melinda Karagöz  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            51.73   
Mattias Börjesson  2001  Upsala Simsällskap            52.36   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            45.49   
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            46.66   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            49.13   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            49.40   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            46.17   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            47.00   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            47.36   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            49.83   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            51.75   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            38.80   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            39.05   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            39.55   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            40.45   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            40.59   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            44.09   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            44.52   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            45.27   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            45.37   
10  Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            45.43   
11  Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            46.63   
12  Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            47.08   
13  David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            48.33   
14  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            48.70   
15  Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            48.85   
16  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            48.91   
17  Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            49.03   
18  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            59.85   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            1:33.01   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            1:29.83   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            1:36.85   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            1:23.53   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            1:24.08   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            1:24.09   
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap            1:24.89   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            1:25.13   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:25.50   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            1:25.87   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            1:28.03   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            1:35.79   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            1:29.75   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            1:29.42   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            1:29.44   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            1:20.63   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            1:24.95   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            1:26.01   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            1:28.98   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            1:33.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  25 april 2010 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:40