Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Poängsim 3    Utskriftsdatum  07 mars 2010   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:46   
  Arrangör  US         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    41.82        1:31.92   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    46.14        1:34.99   
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap    44.88        1:44.19   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap    49.10        1:47.04   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    49.82        1:49.77   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap    51.17        1:50.20   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap    50.64        1:52.49   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap    52.85        1:52.88   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    55.48        1:53.59   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    47.27        1:36.07   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    47.24        1:37.44   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap    50.68        1:42.11   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap    51.10        1:48.83   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap    53.61        1:53.51   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    51.44        1:56.50   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            22.65   
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            23.97   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            24.99   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            26.16   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            28.04   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            25.19   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            26.29   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            29.40   
Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            32.92   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            37.28   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            48.27   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            48.35   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            49.30   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            51.15   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            49.86   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            59.05   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap    48.26        1:41.00   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    45.27        1:41.42   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    46.39        1:42.16   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    53.98        1:48.10   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap    50.60        1:52.57   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    44.48        1:33.04   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    45.38        1:41.30   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    50.05        1:50.17   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            23.47   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            23.62   
Tindrali Vesterlind  1998  Upsala Simsällskap            24.48   
Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            24.99   
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            25.29   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            25.64   
Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            26.62   
Greta Engwall  1999  Upsala Simsällskap            27.65   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            27.76   
10  Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            28.24   
11  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            28.56   
12  Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            28.71   
13  Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            28.78   
14  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            29.87   
15  Elin Thörn  2000  Upsala Simsällskap            29.88   
16  Fannie Lygnegård  2002  Upsala Simsällskap            30.94   
17  Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            30.98   
18  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            31.31   
19  Lillemor Pettersson  1997  Upsala Simsällskap            35.12   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            24.70   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            24.89   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            24.99   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            25.47   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            25.52   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            26.19   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            26.51   
Mattias Börjesson  2001  Upsala Simsällskap            26.63   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            27.23   
10  Martin Guvå  1998  Upsala Simsällskap            27.41   
11  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            27.81   
12  Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            28.22   
13  Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            28.83   
14  Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            29.35   
15  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            30.54   
16  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            33.02   
17  Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            33.45   
18  Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            37.03   
19  Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            38.57   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            45.12   
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap            46.12   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            46.29   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            46.57   
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            46.81   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            46.87   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            47.05   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            47.70   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            48.30   
10  Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            48.32   
11  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            48.74   
12  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            49.36   
13  Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            50.16   
14  Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            50.30   
15  Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            51.64   
16  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            51.80   
17  Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            53.11   
18  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            53.50   
19  Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            53.60   
20  Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            53.83   
21  Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            54.35   
22  Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            54.85   
23  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            56.13   
24  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            56.53   
25  Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            56.59   
26  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            58.79   
27  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            58.90   
28  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            58.94   
29  Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            1:00.29   
30  Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            1:02.85   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            44.96   
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            45.21   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            47.23   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            48.20   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            48.62   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            49.64   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            49.64   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            49.68   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            49.71   
Saman Naichalani  1998  Upsala Simsällskap            49.71   
11  Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            49.96   
12  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            50.92   
13  Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            51.29   
14  Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            51.52   
15  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            51.63   
16  Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            52.52   
17  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            52.56   
18  Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            53.15   
19  Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            53.38   
20  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            53.77   
21  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            54.63   
22  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            55.31   
23  Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            55.74   
24  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            55.83   
25  Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            56.29   
26  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            56.38   
27  Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            56.76   
28  Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            59.00   
29  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            59.06   
30  Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            1:02.00   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    46.90        1:34.80   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    46.38        1:34.84   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    48.49        1:39.25   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    49.74        1:40.01   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    41.38        1:23.62   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    48.03        1:35.05   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    47.84        1:36.31   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    50.41        1:43.67   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            23.85   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            24.23   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            27.08   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            27.84   
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            28.72   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            28.93   
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            29.03   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            29.05   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            29.24   
10  Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            29.56   
11  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            29.79   
12  Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            30.20   
13  Fannie Lygnegård  2002  Upsala Simsällskap            30.40   
14  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            30.96   
15  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            30.99   
16  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            31.96   
17  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            32.51   
18  Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            32.67   
19  Alma Schneiter  2001  Upsala Simsällskap            33.24   
20  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap            34.58   
Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Elin Wahlsten  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Krabbe  1998  Upsala Simsällskap            24.48   
David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            24.70   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            25.35   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            26.36   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            28.13   
Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            29.13   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            29.20   
Martin Guvå  1998  Upsala Simsällskap            29.26   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            29.28   
10  Joseph Mc Cleaf  1998  Upsala Simsällskap            30.11   
11  Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            30.35   
12  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            30.40   
13  Mattias Börjesson  2001  Upsala Simsällskap            30.48   
14  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            30.83   
15  Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            31.84   
16  Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            32.19   
17  Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            34.40   
18  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            35.43   
19  Robin Pettersson  2000  Upsala Simsällskap            35.77   
20  Kyle Goltermann  2000  Upsala Simsällskap            35.78   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            49.02   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            51.19   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            51.23   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            51.59   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            52.01   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            52.17   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            52.34   
Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            52.58   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            52.96   
10  Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            53.13   
11  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            53.90   
12  Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            54.03   
13  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            54.55   
14  Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            55.07   
15  Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            55.08   
16  Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            55.12   
17  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            55.71   
18  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            56.02   
19  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            56.50   
20  Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            56.60   
21  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            57.10   
22  Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            58.85   
23  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            59.49   
24  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            59.65   
25  Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            1:00.00   
26  Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            1:00.57   
27  Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            1:00.76   
28  Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:01.52   
29  Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            1:02.75   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            49.31   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            51.79   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            52.19   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            52.44   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            52.90   
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            52.92   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            53.77   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            54.00   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            54.12   
10  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            56.58   
11  Erik Carlsson-Lidén  1995  Upsala Simsällskap            57.12   
12  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            57.23   
13  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            58.59   
14  Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            58.62   
15  Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            58.98   
16  Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            59.50   
17  Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            59.65   
18  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            1:00.20   
19  Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            1:02.03   
20  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:02.78   
21  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            1:03.52   
22  Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            1:04.47   
23  Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:06.39   
24  Edvin Svantesson  1998  Upsala Simsällskap            1:08.73   
Saman Naichalani  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    48.19        1:38.68   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap    51.65        1:48.34   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    52.33        1:50.26   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    53.07        1:50.36   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap    44.67        1:35.57   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    46.41        1:37.17   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    49.04        1:41.90   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap    50.32        1:43.52   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap    49.51        1:45.05   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    52.93        1:48.68   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    52.50        1:52.97   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Greta Engwall  1999  Upsala Simsällskap            20.41   
Jennifer Sällström  1997  Upsala Simsällskap            20.46   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            21.26   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            21.60   
Frida Hermansson  1996  Upsala Simsällskap            22.03   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            22.05   
Elin Wahlsten  2000  Upsala Simsällskap            22.44   
Melinda Karagöz  1996  Upsala Simsällskap            22.62   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap            22.89   
10  Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            22.93   
11  Tindrali Vesterlind  1998  Upsala Simsällskap            23.07   
12  Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            23.08   
13  Pamela Mungatia  1998  Upsala Simsällskap            23.34   
14  Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            23.91   
15  Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            24.55   
16  Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            24.84   
17  Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            25.09   
18  Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            25.10   
19  Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap            25.84   
20  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            26.51   
21  Hannah Johnson  2000  Upsala Simsällskap            27.46   
22  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            29.19   
23  Elin Thörn  2000  Upsala Simsällskap            29.50   
24  Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            29.52   
25  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            30.05   
Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
Gudrun Örnolfsdottir  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Krabbe  1998  Upsala Simsällskap            20.24   
David Sakhong  1996  Upsala Simsällskap            20.86   
Mikael Ottestig  1997  Upsala Simsällskap            21.51   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            22.24   
Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap            22.46   
Mattias Börjesson  2001  Upsala Simsällskap            22.67   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            22.72   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            23.91   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            24.18   
10  Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            24.55   
11  Martin Guvå  1998  Upsala Simsällskap            26.24   
12  Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            26.60   
13  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            26.81   
14  Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            27.00   
15  Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            27.24   
16  Joseph Mc Cleaf  1998  Upsala Simsällskap            27.78   
17  Elias Juremalm  2002  Upsala Simsällskap            27.93   
18  Edwin Nystrand  2002  Upsala Simsällskap            29.33   
19  Attila Razifar  2001  Upsala Simsällskap            30.30   
20  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            31.10   
21  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            33.90   
22  Patrik Bill  2001  Upsala Simsällskap            36.32   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            39.24   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            40.50   
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            41.00   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            41.56   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            41.86   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            42.74   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            42.84   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            43.52   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            43.60   
10  Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            43.87   
11  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            44.14   
12  Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            44.46   
13  Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            44.70   
14  Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            44.77   
15  Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            45.76   
16  Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            46.18   
17  Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            47.92   
18  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            49.39   
19  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            50.04   
20  Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            50.10   
21  Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            50.68   
22  Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            51.32   
23  Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            54.40   
24  Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            57.25   
25  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            57.96   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Arfvidsson  1994  Upsala Simsällskap            38.08   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            38.14   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            38.45   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            39.27   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            40.83   
Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            41.06   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            41.54   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            41.74   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            44.02   
10  Saman Naichalani  1998  Upsala Simsällskap            44.14   
11  Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            44.48   
12  Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            45.09   
13  Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            45.17   
14  Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            45.67   
15  Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            46.26   
16  Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            46.57   
17  William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            47.01   
18  Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            47.23   
19  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            47.63   
20  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            48.14   
21  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            49.10   
22  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            49.11   
23  Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            49.39   
24  Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            50.05   
25  Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            50.30   
26  Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            52.50   
27  David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            52.82   
28  Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            52.89   
29  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            58.67   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    39.67        1:23.08   
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap    39.59        1:23.61   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    40.84        1:26.91   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap    41.85        1:27.55   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap    42.49        1:27.66   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    42.05        1:28.22   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    40.80        1:28.75   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    44.74        1:29.29   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    44.01        1:31.65   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    39.28        1:19.14   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    39.29        1:21.41   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    40.80        1:24.40   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    41.90        1:29.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  07 mars 2010 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:46