Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 2    Utskriftsdatum  07 december 2009   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  US         
 
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    48.42        1:44.29   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    44.29        1:34.29   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap    48.51        1:49.06   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    53.28        1:49.14   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    44.25        1:36.94   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap    53.87        1:51.32   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap    54.20        1:53.64   
Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap    51.60        1:58.58   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap    47.16        1:37.41   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap    47.99        1:44.52   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap    51.13        1:45.71   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap    50.18        1:45.89   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    54.86        1:47.40   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap    51.10        1:48.35   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    45.38        1:35.98   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    1:00.91        2:09.43   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap    54.25        1:58.63   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Dyster-Aas  1995  Upsala Simsällskap    36.63        1:23.97   
Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap    44.56        1:31.57   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    42.06        1:33.55   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    45.98        1:38.91   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap    46.85        1:40.86   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap    49.65        1:44.66   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    51.03        1:44.85   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap    52.03        1:48.33   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Mohammed Syala  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Victor Simonsson  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            25.25   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            21.99   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            28.70   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            25.23   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            26.43   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            26.90   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap            18.23   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            28.76   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            29.90   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            27.56   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Boström  1998  Upsala Simsällskap            25.41   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            28.46   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Ståhl  1996  Upsala Simsällskap            22.33   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            28.06   
Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            55.55   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            46.70   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Najjar  1996  Upsala Simsällskap            54.76   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            1:04.50   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap    53.78        2:04.90   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    50.41        1:51.92   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Dyster-Aas  1995  Upsala Simsällskap    39.53        1:30.56   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            26.30   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            26.54   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            27.36   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            28.03   
Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            29.35   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            24.33   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            27.05   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            28.56   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            26.43   
Johan Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            27.66   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            29.52   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            32.92   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            34.81   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            26.12   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            31.05   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            26.48   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Carlsson-Lidén  1995  Upsala Simsällskap            27.72   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            29.71   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            33.61   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            48.03   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            49.07   
Alva Mattsson  2000  Upsala Simsällskap            55.25   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            56.07   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            1:06.68   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            48.70   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            48.99   
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            49.67   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            50.18   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            51.44   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            52.13   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            53.28   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            54.02   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            50.60   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            51.79   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            53.68   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            54.76   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            57.42   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            59.05   
Freja Eriksson  1998  Upsala Simsällskap            1:00.30   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            1:00.56   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            45.92   
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap            46.24   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            47.03   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap            47.54   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            47.55   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            47.58   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            49.70   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            49.87   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            50.01   
10  Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            50.14   
11  Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            50.79   
12  Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            51.50   
13  Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            52.48   
14  Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            52.85   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            53.56   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            58.58   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            1:02.53   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            1:02.83   
Andreas Anderberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            50.79   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            53.01   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            54.46   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            55.82   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Boström  1998  Upsala Simsällskap            48.28   
Saman Naichalani  1998  Upsala Simsällskap            51.86   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            53.22   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            53.78   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            53.81   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            57.17   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Najjar  1996  Upsala Simsällskap            45.12   
Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap            46.14   
Daniel Arvidsson  1994  Upsala Simsällskap            46.76   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            46.83   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            47.44   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            47.55   
Mohammed Syala  1996  Upsala Simsällskap            50.43   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            50.52   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            50.73   
10  Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            50.90   
11  Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            51.93   
12  Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            52.31   
13  Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            52.91   
14  Victor Simonsson  1997  Upsala Simsällskap            55.51   
15  Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            56.12   
16  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            1:01.14   
Martin Ståhl  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    46.28        1:36.61   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    46.55        1:38.30   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    47.58        1:36.02   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Dyster-Aas  1995  Upsala Simsällskap    43.54        1:30.56   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    45.07        1:32.61   
Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap    48.09        1:41.83   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            25.74   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            27.84   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            28.42   
Elina Andersson  2001  Upsala Simsällskap            28.73   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            28.93   
Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            30.09   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            30.71   
Ebba Brolin  2000  Upsala Simsällskap            30.99   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            31.58   
10  Elsa Hagblom  2001  Upsala Simsällskap            34.82   
Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            27.89   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            27.42   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            28.35   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            30.25   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            30.63   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            30.09   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            30.98   
Andreas Anderberg  2000  Upsala Simsällskap            31.58   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            32.49   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            33.08   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            33.46   
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            27.50   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            26.74   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            29.34   
Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            29.41   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            29.81   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            56.22   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            56.68   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            57.21   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            57.85   
Alva Mattsson  2000  Upsala Simsällskap            58.58   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            1:00.56   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:02.28   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            54.73   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            58.67   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            58.92   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            1:00.29   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            51.22   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            52.34   
Freja Eriksson  1998  Upsala Simsällskap            52.43   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            53.38   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            53.77   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            56.83   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            57.26   
Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            58.27   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            58.76   
10  Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            1:00.76   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            49.22   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            49.63   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            50.72   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            51.39   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            52.14   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            52.91   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            54.47   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            55.30   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            55.60   
10  Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            56.51   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            58.35   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            1:00.59   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            1:02.40   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            57.69   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            58.32   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            1:00.00   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            1:02.86   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:07.50   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            46.42   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            51.52   
Gustav Boström  1998  Upsala Simsällskap            53.83   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            58.64   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            59.70   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            1:03.03   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            1:07.98   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mohammed Syala  1996  Upsala Simsällskap            48.21   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            48.84   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            49.38   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            49.98   
Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap            52.41   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            53.13   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            53.33   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            53.83   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            54.47   
10  Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            59.17   
11  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            59.59   
12  Victor Simonsson  1997  Upsala Simsällskap            1:01.47   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Ståhl  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    48.28        1:41.62   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    52.28        1:49.57   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    49.13        1:44.51   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    55.49        1:57.31   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    49.20        1:39.03   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    50.06        1:46.02   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Arvidsson  1994  Upsala Simsällskap    48.86        1:40.57   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    50.22        1:44.40   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    52.50        1:48.82   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            21.81   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            21.99   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            22.83   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            23.60   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            23.84   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            24.42   
Alexandra Bekkevik  2001  Upsala Simsällskap            25.87   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            26.03   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            26.40   
10  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap            28.30   
11  Agnes Lannermalm  2001  Upsala Simsällskap            28.83   
12  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            30.28   
Elina Andersson  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            23.83   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            24.02   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            24.87   
Sara Jai  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            24.73   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            23.10   
Dominic Boulonois  2000  Upsala Simsällskap            24.02   
Andreas Anderberg  2000  Upsala Simsällskap            24.88   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            25.06   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            25.90   
Johan Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            26.01   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            28.18   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            33.90   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            23.87   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            24.37   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            21.37   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            22.07   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            22.94   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            23.45   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Carlsson-Lidén  1995  Upsala Simsällskap            22.26   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            22.83   
Filip Jovicic  1996  Upsala Simsällskap            28.24   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            44.53   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            45.37   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            51.53   
Alva Mattsson  2000  Upsala Simsällskap            55.85   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            59.33   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            43.50   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            43.60   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            45.01   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            45.93   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            48.72   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            51.99   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            54.93   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            41.29   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            42.03   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            43.90   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            46.04   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            46.13   
Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            48.34   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            54.11   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            54.30   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Ahlström  1996  Upsala Simsällskap            37.45   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            39.95   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            40.74   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            41.25   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            42.50   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            44.48   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            44.57   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            45.32   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            46.17   
10  Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            46.77   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            50.04   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            51.86   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            47.56   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            50.86   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            51.42   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            43.92   
Gustav Boström  1998  Upsala Simsällskap            47.41   
Saman Naichalani  1998  Upsala Simsällskap            47.74   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            49.44   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            49.79   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            53.14   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            39.32   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            40.39   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            40.94   
Daniel Arvidsson  1994  Upsala Simsällskap            41.20   
Robin Edquist Svedin  1995  Upsala Simsällskap            43.62   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            44.75   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            45.33   
Benjamin Wennman  1997  Upsala Simsällskap            45.78   
Oscar Liljeqvist  1997  Upsala Simsällskap            45.86   
10  Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            46.28   
11  Victor Simonsson  1997  Upsala Simsällskap            46.66   
12  Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            53.85   
13  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            59.13   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    43.63        1:28.95   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    39.96        1:26.35   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    42.14        1:30.16   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap    43.55        1:30.16   
Linnea Grele  1995  Upsala Simsällskap    44.64        1:36.74   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap    1:12.53        1:37.45   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    40.92        1:24.86   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap    39.85        1:22.56   
Daniel Najjar  1996  Upsala Simsällskap    43.69        1:30.05   
Johannes Wikström  1997  Upsala Simsällskap    42.15        1:30.20   
Mohammed Syala  1996  Upsala Simsällskap    43.62        1:31.39   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap    44.27        1:31.72   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    45.23        1:35.68   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Upsala Simsällskap