Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Poängsim 1    Utskriftsdatum  08 november 2009   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  12:30   
  Arrangör  US         
 
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            27.38   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            27.76   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            24.77   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            23.73   
Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            24.40   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            25.94   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            28.71   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            30.72   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            21.48   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            21.59   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            22.28   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            25.04   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            27.52   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            28.15   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gustav Boström  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Dyster-Aas  1995  Upsala Simsällskap            15.21   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            20.18   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            21.56   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            23.14   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            23.18   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            24.04   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            24.45   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            25.58   
Victor Simonsson  1997  Upsala Simsällskap            26.63   
Max Lindén  1995  Upsala Simsällskap            DNS   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
Martin Ståhl  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            47.51   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            48.18   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            47.95   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            53.35   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            54.77   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            58.92   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            51.75   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            49.74   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            54.29   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            54.89   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            44.48   
Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap            45.30   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            47.35   
Daniel Najjar  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            1:46.40   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            1:45.11   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            1:42.48   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mohammed Syala  1996  Upsala Simsällskap            1:58.57   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            25.27   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            25.50   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            26.18   
Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            27.60   
Elisabeth Hagman  2000  Upsala Simsällskap            27.90   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            27.99   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            28.28   
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            28.31   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            28.33   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            27.29   
Adelina Fransson  1999  Upsala Simsällskap            36.30   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            26.68   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            27.40   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            22.65   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            26.06   
Rosetta Maglio  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            26.52   
Johan Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            26.67   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            27.49   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            30.83   
Carl Nilsson  2000  Upsala Simsällskap            32.73   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            35.08   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            35.14   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            25.07   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            28.27   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            29.43   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            23.86   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            25.13   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            26.11   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            26.41   
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Arvidsson  1994  Upsala Simsällskap            22.06   
Mohammed Syala  1996  Upsala Simsällskap            22.14   
Martin Ståhl  1996  Upsala Simsällskap            23.37   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            23.96   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            24.12   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            27.69   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            28.22   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            49.45   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            51.45   
Alva Mattsson  2000  Upsala Simsällskap            54.99   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            1:09.22   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            47.51   
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            48.59   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            50.13   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            50.37   
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            51.45   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            54.73   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            55.98   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            44.26   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            48.94   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            50.30   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            50.87   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            51.71   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            54.39   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            59.28   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            1:01.98   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            46.81   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            47.38   
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            48.27   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            48.86   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            49.07   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            49.48   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            50.54   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            50.93   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            51.86   
10  Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            55.58   
11  Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            55.66   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            55.04   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            55.81   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            56.28   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            1:01.89   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            49.39   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            50.37   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            52.22   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            53.56   
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            57.16   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            46.63   
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            48.79   
Saman Naichalani  1998  Upsala Simsällskap            53.86   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            54.23   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            58.35   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            49.29   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            50.58   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            51.15   
Victor Simonsson  1997  Upsala Simsällskap            53.65   
Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            1:05.95   
Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            25.28   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            26.03   
Elina Andersson  2001  Upsala Simsällskap            26.96   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            27.17   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            28.20   
Kiira Hursti  2000  Upsala Simsällskap            28.90   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            29.54   
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            30.40   
Elisabeth Hagman  2000  Upsala Simsällskap            31.52   
Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            26.01   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            27.35   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            27.85   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            33.29   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            27.47   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            31.30   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            32.34   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            28.41   
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            29.41   
Johan Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            29.86   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            32.42   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            33.04   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            33.53   
Carl Nilsson  2000  Upsala Simsällskap            35.12   
Alarik Lyttkens  2000  Upsala Simsällskap            35.35   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            35.57   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            27.51   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            27.68   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            28.47   
Anton Kylin  1999  Upsala Simsällskap            29.16   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            25.25   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            26.48   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            26.98   
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            28.52   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            29.09   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            22.17   
Erik Carlsson-Lidén  1995  Upsala Simsällskap            24.83   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            29.23   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            55.21   
Alva Mattsson  2000  Upsala Simsällskap            57.01   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            1:05.23   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            56.88   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            58.91   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            53.11   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            53.17   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            53.60   
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            53.85   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            54.93   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            58.80   
Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            59.52   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            1:01.78   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            48.14   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            50.53   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            50.73   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            51.36   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            51.65   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            53.70   
Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            55.21   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            55.80   
Siva Nandakömar  1996  Upsala Simsällskap            1:05.80   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            1:01.79   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            1:02.58   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            54.12   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            1:00.23   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            1:03.06   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:09.18   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            50.57   
Gustav Boström  1998  Upsala Simsällskap            54.76   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            55.60   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            57.09   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            1:03.61   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            48.44   
Vincent Rinman Engström  1997  Upsala Simsällskap            51.11   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            51.71   
Daniel Najjar  1996  Upsala Simsällskap            55.86   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            56.35   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            57.50   
Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            1:02.79   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            1:49.09   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            1:43.97   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            1:52.44   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Dyster-Aas  1995  Upsala Simsällskap            1:32.88   
Daniel Arvidsson  1994  Upsala Simsällskap            1:40.96   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            1:44.19   
Max Lindén  1995  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            20.79   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            21.90   
Nathalie Tidstedt  2000  Upsala Simsällskap            23.33   
Bahar Ajabi  2000  Upsala Simsällskap            24.24   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            24.51   
Elina Andersson  2001  Upsala Simsällskap            25.97   
Svea Fredriksson  2000  Upsala Simsällskap            26.06   
Maja Umenius  2000  Upsala Simsällskap            26.11   
Alma Leijonhufvud  2000  Upsala Simsällskap            26.33   
10  Awa Modiri  2000  Upsala Simsällskap            26.37   
11  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            27.91   
12  Elisabeth Hagman  2000  Upsala Simsällskap            28.16   
Johanna Bolander  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellie Uggla  1999  Upsala Simsällskap            20.51   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            21.69   
Sara Kallmén  1999  Upsala Simsällskap            28.26   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Tidstedt  1998  Upsala Simsällskap            19.29   
Cecilia Bill  1998  Upsala Simsällskap            20.27   
Kajsa Birch-Jensen  1998  Upsala Simsällskap            22.99   
Yvonne Schröder  1998  Upsala Simsällskap            25.62   
Amanda Wenner  1998  Upsala Simsällskap            27.65   
                     
 
Gren 21, 25m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            19.97   
Marielle Signeul  1996  Upsala Simsällskap            20.57   
Linda Karlsson  1997  Upsala Simsällskap            20.75   
Isabella Signeul  1996  Upsala Simsällskap            21.67   
Helena Andersson  1997  Upsala Simsällskap            23.99   
Amina Ramovic  1997  Upsala Simsällskap            24.26   
Siva Nandakömar  1996  Upsala Simsällskap            41.92   
Rosetta Maglio  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            22.46   
Emrik Kallin  2000  Upsala Simsällskap            24.73   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            24.78   
Johan Sjöberg  2000  Upsala Simsällskap            25.46   
Carl Nilsson  2000  Upsala Simsällskap            34.21   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            40.29   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Bergström  1999  Upsala Simsällskap            25.27   
David Mårsäter  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ezin Akdogan  1998  Upsala Simsällskap            18.52   
Martin Lind  1998  Upsala Simsällskap            21.17   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            22.40   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            22.71   
Farhan Ajabi  1998  Upsala Simsällskap            23.01   
Anders Bill  1998  Upsala Simsällskap            23.09   
Daniel Andersson  1998  Upsala Simsällskap            23.13   
Rasmus Brolin  1998  Upsala Simsällskap            24.62   
                     
 
Gren 22, 25m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Arvidsson  1994  Upsala Simsällskap            18.33   
Tony Lagerholm  1996  Upsala Simsällskap            19.34   
Vincent Rinman Engström  1997  Upsala Simsällskap            20.01   
Arvin Modiri  1997  Upsala Simsällskap            22.08   
Bengin Abrahim  1997  Upsala Simsällskap            24.00   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            45.45   
Nora Mosavi  2000  Upsala Simsällskap            57.34   
Alva Mattsson  2000  Upsala Simsällskap            1:00.41   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fia Carlqvist  1999  Upsala Simsällskap            43.64   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            44.73   
Nathalie Svensson  1999  Upsala Simsällskap            47.01   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            51.29   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap            38.88   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            41.83   
Johanna Hagman  1998  Upsala Simsällskap            43.96   
Rebecca Borgström  1998  Upsala Simsällskap            46.09   
Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap            46.87   
Aslaug Thorlacius  1998  Upsala Simsällskap            48.84   
Linnéa Carlqvist  1998  Upsala Simsällskap            49.47   
Dana Mehho  1998  Upsala Simsällskap            56.58   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 50m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            40.59   
Anna Nylander  1997  Upsala Simsällskap            41.89   
Perna Jalili  1997  Upsala Simsällskap            42.94   
Helena Bergman  1997  Upsala Simsällskap            44.23   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            44.60   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            45.57   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            41.68   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            50.13   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            55.06   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            47.43   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap            49.70   
Loke Wallström  1999  Upsala Simsällskap            50.65   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            51.25   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Boström  1998  Upsala Simsällskap            45.83   
Saman Naichalani  1998  Upsala Simsällskap            47.35   
Zakarias Lind  1998  Upsala Simsällskap            50.75   
Elias Wergelius  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Najjar  1996  Upsala Simsällskap            38.84   
Martin Ståhl  1996  Upsala Simsällskap            39.16   
Berkan Akdogan  1996  Upsala Simsällskap            40.02   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            40.03   
Simon Åhr  1996  Upsala Simsällskap            40.62   
Johan Edström  1995  Upsala Simsällskap            42.70   
Victor Simonsson  1997  Upsala Simsällskap            45.10   
Hugo Apelgren  1997  Upsala Simsällskap            45.11   
Love Karlqvist  1997  Upsala Simsällskap            48.85   
10  Gabriel Granhagen  1997  Upsala Simsällskap            1:02.43   
Max Lindén  1995  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            1:32.47   
                     
 
Gren 25, 100m Crawl Flickor, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Schneiter  1997  Upsala Simsällskap            1:26.74   
Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap            1:33.76   
Beate Lidström  1996  Upsala Simsällskap            1:34.55   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            1:27.01   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            1:30.46   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsällskap            1:33.44   
                     
 
Gren 26, 100m Crawl Pojkar, Finaler 12 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Dyster-Aas  1995  Upsala Simsällskap            1:17.69   
Evindar Akdogan  1995  Upsala Simsällskap            1:25.12   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap            1:27.21   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap            1:34.47   
Mohammed Syala  1996  Upsala Simsällskap            1:35.69   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap            1:36.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.15  Utskriftsdatum  08 november 2009 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  12:30