Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram 2014


Upsala Simsällskap deltog på följande tävlingar under 2014 års tävlingssäsong.

 

Datum

Tävling

Plats

Grupper

Ansvarig

Inbjudan

PM

Startlista

Resultat

17/1 Friday Night Race #2 Uppsala Alla Daniel Inbjudan      Resultatlista
25-26/1 Grand Prix 1  Uppsala  Uttagna  Vitalik  Inbjudan
Invitation
Tävlings-PM
Meet Info
Startlista  Resultatlista
RE-fil
LEF-fil
2/2 Santa Maria Bålsta T1,T2,T3,C2,C3 Daniel  Inbjudan US-PM Startlista Resultatlista
15-16/2 Wäsman Open Ludvika C1,B,A,E Vitalik Inbjudan US-PM Startlista  Resultatlista 
2/3 Poängsim 3 Uppsala MH,T1,T2,T3,(C) Tobias Inbjudan    Startlista Resultatlista
Poäng P3
Totalt P1-P3
8-9/3 Grand Prix 2 Stockholm Uttagna Vitalik        
22-23/3 Falu Skins Games Falun C1,B,A,E Vitalik Inbjudan Tävlings-PM
US-PM
  Resultatlista
Försök 50-or
Skinsfinaler 
6/4 Knattesim Uppsala MH,T1,T2,T3,C
2002 oy 
Tobias Inbjudan Tävlings-PM Startlista Resultatlista
5-6/4 Västerås Meet Västerås B,A,E Vitalik Inbjudan     Resultatlista 
26-27/4 Grand Prix 3 Jönköping Uttagna Vitalik        
27/4 Vårsimiaden Falun T2,T3,C
2001 oy 
Katarina Inbjudan Tävlings-PM
US-PM
Startlista Resultatlista
3-4/5 Jöns Svanberg Uppsala T3,C,B,A,E Vitalik Inbjudan
Invitation
Tävlings-PM
US-PM
Startlista Resultatlista
RE-fil
LEF-fil
10-11/5 Vårsimiaden, final Söderhamn Kvalade Katarina Inbjudan US-PM Startlista
US-delt.
Resultatlista
24-25/5 Neptuniaden Stockholm Uttagna Vitalik Inbjudan     Resultatlista
25/5 Poängsim 4 Uppsala MH,T1,T2,T3,(C) Tobias Inbjudan    Startlista Resultatlista
Poäng P4
Totalt P1-P4 
31/5-1/6 EEM Cup Eskilstuna C1,C2,B,A,E Vitalik Inbjudan Tävlings-PM
US-PM
Startlista Resultat UGP
Resultat EEM 
7-8/6 DM/JDM Köping Uttagna Vitalik   Tävlings-PM
US-PM
Startlista Resultatlista 
25-29/6 SUM-SIM Malmö Uttagna Vitalik        
2-6/7 SM Borås Utagna Vitalik      
                 

Datum

Tävling

Plats

Grupper

Ansvarig

Inbjudan

PM

Startlista

Resultat

7/9 Arena Open Uppsala Alla Ingela Inbjudan
Grenfil
Tävlings-PM
US-PM
Startlista Resultatlista
RE-fil
LEF-fil
19/9 Friday Night #1 Uppsala Alla Vitalik Inbjudan   Startlista
US-Deltagare
Resultatlista 
3-4/10 Öppna Masters NM Björneborg Masters Egen anmälan      
4-5/10 UUM Uppsala Alla Vitalik
Inbjudan
Grenfil
Tävlings-PM Startlista
US-deltagare
Resultatlista
LEF-fil
11/10 Poolkampen Uppsala Polo Chris      
19/10 Poängsim 1
+200 fritt 
Uppsala MH,T1,T2,T3,C
(200:alla) 
Tobias Inbjudan   Startlista
US-deltagare
Resultatlista
Poäng P1
Totalt P1 
25-26/10 DM/JDM Gävle B,A,E
(Uttagna) 
Vitalik
Inbjudan  Tävling-PM
US-PM
Startlista Resultatlista
8-9/11 SUM-SIM region Västerås C,B,A,E
(Uttagna) 
Vitalik
Inbjudan  Tävlings-PM
US-PM
Startlista
US-deltagare
Resultatlista 
14/11 Friday Night #2 Uppsala Alla Vitalik Inbjudan   Startlista Resultatlista 
19-23/11 SM   Uttagna Vitalik        
23/11 Höstsimiaden Ludvika T2,T3,C1,C2,B
2002 oy 
Janne
Inbjudan Tävlings-PM
US-PM
Startlista Resultatlista
28-30/11 Öppna Masters SM Falkenberg Masters Egen anmälan        
29-30/11 Julklappsdoppet Stockholm C1,C2,B,A,E Vitalik
Inbjudan  Tävlings-PM
US-PM
Startlista Resultatlista 
30/11 Poängsim 2
+200 bröst 
Uppsala MH,T1,T2,T3,C
(200:alla) 
Tobias
Inbjudan US-PM Startlista
US-deltagare
Resultatlista
Poäng P2
Totalt P1-P2

5/12
Friday Night #3 Uppsala Alla Janne Inbjudan   Startlista Resultatlista
5-7/12 SUM-SIM riks Helsingborg Kvalade Vitalik Inbjudan Tävlings-PM Startlista  Resultatlista
14/12 KM Uppsala Alla Vitalik
Inbjudan    Startlista Resultatlista 
       
       
Uppdaterad: 08 JUN 2016 07:14 Skribent: Simkommitten

Postadress:
Upsala Simsällskap - Simidrott
Idrottsgatan 2
75333 Uppsala

Besöksadress:
Idrottsgatan 2
75333 Uppsala

Kontakt:
Tel: 018222164
E-post: This is a mailto link

Se all info